Japán kulturális nap a Johanneumban
A posztban ez áll: "Az idős és a hajléktalanok otthona lakói ezúttal a tradicionális japán viseletről, a kimonók fajtáiról hallhattak egy érdekfeszítő előadást, mely egy ruhabemutatóval egêszült ki. Szó esett a női, a férfi és a gyermek viseletről, jellegzetességeikről és eltéréseikről, különösen a színek, motívumok, szabásuk és a viselt címerek alapján, melyek a kimonók rangjára utalnak, azaz, hogy alkalmi vagy hétköznapi viselet-e? A kollekcióból bemutatásra került egy női jukata és egy ucsikake is, ami szó szerint menyasszonyi kabátot jelent. Természetesen a férfi jukata is megjelent, és érdeklődő lakóink megcsodálhattak egy XIX. század végéről való, autentikus gyermek szamurájöltözetet, kamisimót iss.
Az előadást követően Csillának sok kérdésre kellett válaszolnia, lakóink főleg azt firtatták, hogy vajon mennyibe kerülnek ezek a szép ruhák, s tömeggyártásban készülnek-e? Természetesen ezek a gyönyörű japán viseletek nem futószalagon készülnek, kézzel varrott, kézműves termékekről van szó. Ezek a szép alkalmi viseletek nagyon drágák, egy autó árával vetekszik egy-egy darab, nem mosható, és nagyon nehezen tisztítható, nagyon kell vigyáznia rá viselőjének."
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.