Kánikula: egy pillanatra se hagyjunk gyereket, idős, beteg embert, állatot az autóban!
Köcse Tamás, az Országos Mentőszolgálat megyei vezető mentőtisztje az SZTV érdeklődésére elmondta, hogy akár 40-41 fokra is felmehet a test hőmérséklet, az agynak a túlmelegedése görcsrohammal, eszméletvesztéssel járhat. Tehát, ha egy külső szemlélő esetleg azt látja elhaladva egy autó mellett, hogy benne egy bágyadt, összeeső, elfekvő, mozdulatlan valaki van, akkor az életveszélyes állapot. Ilyenkor biztos, hogy segítséget kell hívni.
A rendőrség a nyári időszakban a parkolókat, a frekventált területeket visszatérően ellenőrzi, amennyiben azt tapasztalja, hogy egy gépjárműben élő állatot, gyermeket, idős, beteg személyt hagytak, azonnal megteszi az életmentéshez szükséges intézkedéseket és értesíti a katasztrófavédelem, valamint a mentőszolgálat munkatársait. Az áldozattá válás elkerülése érdekében a parkoló járművek szélvédőjén prevenciós kiadványokat is elhelyeznek.
Amennyiben a hatóságnak kell az életmentés érdekében intézkednie, akkor a biztosító nem fedezi a keletkezett kárt, azt a tulajdonosnak kell megfizetnie.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.