km/óra
  2025.02.05., szerda  •  Ágota, Ingrid napja
Kanyarodó Mercedes perdített meg egy telezöldnél áthaladó Toyotát Szombathelyen

Kanyarodó Mercedes perdített meg egy telezöldnél áthaladó Toyotát Szombathelyen

A vétlen autó vezetőjét a mentők kórházba szállították. A balesetet karcolás nélkül megúszó okozót járőrautóval vitték el a helyszínről, vérvételre.

 

Az elsődleges adatok alapján könnyű sérüléssel járó közlekedési baleset történt a szombathelyi Zanati úton, írja a 112Press. A Selyemrét utcából hajtott volna át a Zanati úton a Varasd utca irányába telezöldnél egy Toyota személyautó. Szemből egy Mercedes érkezett, az autót vezető férfi balra kanyarodott volna rá a Zanati útra. A Mercedes nekikanyarodott a Toyota oldalának, ami ettől megpördült és az eredeti menetirányával szembe állt meg.

 


A balesetben vétlen nő először nem akarta, hogy mentőt hívjanak a helyszínre. A baleseti helyszínnél megállt egy szolgálaton kívüli mentődolgozó, aki felmérte a sofőr állapotát és javasolta, hogy az asszonyhoz mégis érkezzen mentő. Néhány perc múlva a nőnek már fájt a nyaka és más testrésze, így végül beleegyezett, hogy kivizsgálásra kórházba szállítsák.

 

 

A Mercedes vezetője nem sérült meg, azonban vele szemben felmerült az ittasság gyanúja. A férfit vérvételre előállították.


A helyszíni szemle ideje alatt irányonként egy-egy sáv kiesett az érintett járművek miatt a Zanati úton, így kisebb torlódás alakult ki.

 

Fotó: Tánczos Mihály/112Press

Savaria Fórum 34. évfolyam 2. szám - 2025.01.31.
Savaria Fórum 34. évfolyam 2. szám - 2025.01.31.
tematikus oldalak