Két vasi iskolás rajza is az ország legjobbjai között
Az ország különböző pontjairól összesen 3187 pályamű érkezett, 2928 a „Füstérzékelő életet menthet”, 259 pedig a „Gróf Széchenyi Ödön élete és munkássága” témakörben. Ez utóbbi számos portrét, novellát és verset ihletett, az alkotásokon érezhető volt, hogy a gyerekek számára is értéket képviselt a nagy előd, a „tűzpasa” munkássága. E különleges téma apropóján invitálták meg a rendezvényre Mustafa Aydogdut, a Yunus Emre Török Kulturális Intézet igazgatóját, aki örömmel tett eleget ennek a felkérésnek.
Mint az indoklásban elhangzott, a pályázat célja az volt, hogy az iskolások kreatív alkotásokon keresztül mutassák be a tűzvédelem fontosságát, a lakástüzek megelőzésének lehetőségeit, vagy a tűzoltói hagyományokat. A füstérzékelő életet menthet tematika már ismert lehetett a fiatal alkotók körében, viszont a Gróf Széchenyi Ödön élete és munkássága kérdéskör a magyar-török kulturális évadhoz kapcsolódóan került napirendre.
Fülep Zoltán tűzoltó dandártábornok, országos tűzoltósági főfelügyelő gratulált a kis tehetségeknek, de Borsos Mihály képzőművész és Mustafa Aydogdut is a további szárnypróbálgatásra bátorította őket.
A legkreatívabb iskola kitüntető címet idén a dégi Dr. Kovács Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola nyerte el, ezen kívül huszonhat egyéni díjat osztott ki az országos Tűzmegelőzési Bizottság zsűrije.
Vas megyét két iskolás, Bukovenszky Zsófia Judit és Vörös Bálint képviselte az országos képzőművészeti versenyen. 11-14 éves korosztályban, szabadkézi rajz, „Gróf Széchenyi Ödön élete és munkássága” kategóriában Vörös Bálint harmadik lett. Bukovenszky Zsófia Judit 15-18 éves korosztályban, szabadkézi rajz, „Gróf Széchenyi Ödön élete és munkássága” kategóriában szintén az országos harmadik helyezést szerezte meg – számolt be hivatalos oldalán a katasztrófavédelem.
Fotó: Szőke Péter BM OKF
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.