2024.10.26., szombat  •  Dömötör napja
Kosárlabda Bajnokok Ligája: remek győzelemmel kezdett a Slask Wroclaw otthonában a Falco!

A regnáló magyar bajnok nagyot csatázott, de a hajrá az övé volt, így 84-75-re diadalmaskodott a szezon első BL-mérkőzésén.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR 1. FORDULÓ

SLASK WROCLAW - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 75-84 (13-22, 23-16, 21-21, 18-25)

Wroclaw: Whitehead 25/12, Ponitka 3, Golebiowski 10/6, Nunez 10/6, Bogucki 2. Csere: Kulikowski -, Penava 8, Blackshear 3, Lynch 11, Senglin 3.

Edző: Miodrag Rajkovic

Falco: Pongó 9/3, Váradi 11/6, Clark 8/3, Tiby 5/3, Popovic 10. Csere: Keller 7/3, Perl 29/6, Diggs 5/3, Bognár -.

A bajnokság után a nemzetközi porondon, a Bajnokok Ligájában is megkezdte szereplését a Falco együttese, amely a nyitányon a lengyel Slask Wroclaw otthonába látogatott.

A hazaiak első triplakísérlete lejött a gyűrűről, ahogyan a Falcóé is, ezután azonban gyors kosárváltás következett. A magyar bajnok nyári szerzeménye, Nikola Popovic rövid idő alatt második kosarát szerezte, majd egy Clark-triplával már 7-2-re vezetett a Konakov-legénység. Váradi Benedek is kintről köszönt be, nagyon bekezdett a Falco. Penava kosaraival próbáltak kapaszkodni a lengyelek, de Pongó remek középtávolija is a helyére került, őrizték előnyüket a vendégek (6-14). A hazaiak megmutatták milyen fából faragták őket, pillanatok alatt eltüntették hátrányuk felét, s 10-14 állt az eredményjelző táblán. Clark jó büntetőzése fontos volt a szombathelyieknek, miként Perl kosarai is, ismét nyolc pontra hízott a magyar bajnok előnye (12-20). Pongó kísérlete is célba ért, majd Bognár szedett védőlepattanót, ezt azonban nem sikerült pontokra váltani. Időközben Trey Diggs is pályára lépett a Falcóban, amely 22-13-ra vezetett az első negyedet követően.

A második etap első két percében mindössze egy-egy duplát jegyzett mindkét együttes, 20-24-nél azonban időt kért Milos Konakov, a sárga-feketék trénere. A játékmegszakítás után Diggs süllyesztett el egy triplát, majd Lynch kettesét jegyezhettük fel (22-27). Egy lerohanásnak köszönhetően tovább zárkóztak a lengyelek, akik ráadásul egy faultos kosárnak köszönhetően ki is tudtak egyenlíteni (27-27). Popovic két kosara úgy kellett a szombathelyieknek, mint egy falat kenyér, Perl nem hibázott ziccerben, ismét el tudott lépni a vendég gárda (27-33). Hullámzott a mérkőzés, a nagyszünethez közeledve 33-33-ra módosult az állás. Milos Konakov időt kért, a felvonás vége a Falcónak sikerült jobban, bő tíz másodperccel a negyed vége előtt Perl Zoltán hármasa után 38-33-ra vezettek a sárgamezesek. Az utolsó kosár a vendéglátóé volt, így aztán 36-38-ról jöhetett a harmadik tíz perc.

Ezúttal is viszonylag sokat kellett várni az első kosárra, ez a Wroclaw nevéhez fűződött. A Falco egy triplával felelt, majd hazai kettesre Perl duplája érkezett válaszként (40-43). Nem adta magát könnyen a házigazda, egyenlített, Váradi Benedeket azonban triplakísérlet közben faultolták, jöhetett a három vendég büntető. A Falco 10-ese hibátlanul végezte dolgát, 43-46 volt az állás. Ennek ellenére nyílt volt a mérkőzés, megint egalizált a Slask Wroclaw, ráadásul egy labdavesztés után 48-46-ra már a lengyelek vezettek. Perl Zoltán egyenlített, Pongó Marcell büntetőkkel fordított, majd ismét Perl Zoltán gyarapította pontjainak számát (48-52). Megtorpant a Wroclaw, nem ültek a hazai dobások, a szombathelyiek 9-ese pedig szokásához híven csapata egyik vezére volt és újabb kosarat szerzett. 50-54-nél Diggs bravúros duplája került a helyére, amikor szűk másfél perc volt hátra az utolsó előtti játékrészből. Keller Ákos kintről volt eredményes, ezután azonban megrázta magát a Wroclaw és 57-59-re zárkózott. Ez egyben a harmadik etap végi eredményt is jelentette, így kanyarodtak a felek a negyedik negyedre.

Pongó Marcell hármasa vezette fel ennek eseményeit, majd egy remek Popovic-Keller alley oop borzolta a hazaiak kedélyeit (57-64). Jött is a lengyel időkérés, amit tripla követett, a wroclawiak mindent elkövettek, hogy lőtávolon belül tudjanak maradni. Popovic kettőből egy büntetőt értékesített, Golebiowski triplát szórt, Milos Konakov pedig úgy döntött, itt az ideje egy újabb időkérésnek (63-65). Szép játék után Keller volt eredményes, de újabb hazai hármas érkezett, körömrágós hajrára volt kilátás (66-67). Popovic ezúttal is 50%-os volt a vonalról, de Senglin is megtette azt a szívességet a Falcónak, hogy hibázott, 68-68 volt az állás. A sárga-feketék gyorsan visszavették a vezetést, majd növelték is az előnyt, szűk három perccel a vége előtt 68-72 állt az eredményjelzőn. Penava egy pontot a vonalon hagyott, Keller remekül védekezett, Tiby pedig hibátlanul büntetőzött: tökéletes másodpercek voltak ezek Milos Konakov együttese számára (69-74). A hazaiak mindent megpróbáltak, de Tiby a büntetői után tripla formájában is szomorította őket, a Falco pedig igencsak közel került egy komoly győzelemhez. Whitehead bravúrhármassal tartotta életben a lengyel reményeket, de Perl Zoltán duplája gyorsan lehűtötte a kedélyeket (74-79). A Falco innen már nem is engedte ki a kezei közül a sikert, s végül 84-75-re diadalmaskodott.

A sárga-feketékre szombaton már bajnoki mérkőzés vár, méghozzá a Kecskemét otthonában.

Fotó: Hornyák Emőke

Savaria Fórum 33. évfolyam 37. szám - 2024.10.25.
21. századi, tudatos, zöld – Felavattuk Szombathely vadiúj, környezetközpontú parkját
Pénteken délután hivatalosan is felavatták Szombathely új, minden szempontból környezettudatos és környezetközpontú parkját a Hunyadi úton, a Gyöngyös partján. A Százhold parkban stégek, kiülők, sétány, tanösvény, fitneszközök, természetes játszóelemek, kis színpad, ivókút és egy kísérleti Miyawaki-erdő is várja a környék lakóit, hogy játszanak, sportoljanak, kikapcsolódjanak, feltöltődjenek, sétáljanak, elmélkedjenek.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.
Az Esztergom nyerte az újoncok rangadóját
Az NB/I-es női kézibajnokság 6. fordulójában az SZKKA kikapott Esztergomban. A házigazda már az első félidőben elhúzott, a fordulás után pedig tovább tudta növelni előnyét, így magabiztosan nyerte az összecsapást.