Közel 30 millió forintot sikkasztott egy vasi cég volt ügyvezetője
A tényállás szerint egy 2016-ban bejegyzett, önálló cégjegyzési joggal rendelkező cég ügyvezetője a társaság megalakulásától kezdve 2019. október 7-ig a vádlott volt. A társaság ügyvezetőjeként a vádlott végezte az adminisztrációt, a könyvelővel való kapcsolattartást, valamint a társaság pénzügyeinek kezelését – ideértve a társaság házipénztárát is – a vádlott látta el. A vádlott a társaság pénztári pénzkészletéből – amely a vádlottra, mint vezető tisztségviselőre rá volt bízva– saját céljaira 2016. október 26. és 2019. október 7. közötti időben több részletben jogtalanul pénzt vett fel, továbbá 2019. október 7-én a vádlott ügyvezetői megbízatásának megszűnésekor a tárgyi eszközökkel nem számolt el, hanem azt a vezető tisztségviselői megbízatása alatt jogtalanul eltulajdonította, saját céljaira használta fel. A vádlott a sértettnek összesen 28.824.786 forint meg nem térült kárt okozott. A vádlott a cselekményét rendszeres haszonszerzésre törekedve, üzletszerűen követte el.
Az ítélet nem jogerős, mert az ügyészség súlyosításért -hosszabb tartamú szabadságvesztés-, míg a vádlott és védője elsődlegesen bizonyítottság hiányában való felmentésért, másodlagosan enyhítésért fellebbezett, olvasható a Szombathelyi Törvényszék közleményében.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.