Lemondott a Pécsi Tudományegyetemet fenntartó alapítvány vezetője
A 71 éves szülész-nőgyógyász professzor, korábbi klinikaigazgató, rektor és államtitkár a PTE közleménye szerint azzal indokolta lemondását, hogy nem volt maximálisan elégedett az egyetem „piacosodásával” és hiányolta a nagyobb vállalkozószellemet.
Bódis József felidézte, hogy
a felsőoktatási modellváltás nyomán az Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány (UQA) 2021 nyarán jött létre a Pécsi Tudományegyetem fenntartójaként. Úgy értékelte, hogy az elmúlt időszak eredményesen telt: mára valamennyi előírt indikátort teljesíti a PTE, előrelépett a mérhető, objektív adatok tekintetében, miközben a finanszírozás a duplájára emelkedett, korrekt bérrendezés zajlott le és átálltak egy sokkal igazságosabb teljesítményértelésre.
Ugyanakkor véleménye szerint a piaci területre való kilépésben „még bőven lenne fejlődési perspektíva”.
„Úgy érzem, azzal tudok most a legtöbbet segíteni az általam nagyra becsült és szeretett egyetememnek, ha egyet hátralépek, és átadom az elnöki pozíciót valaki olyannak, aki jártas ezen a területen, van már a piaci területen szerzett tapasztalata, és aki ezt a tapasztalatát, lobbierejét a PTE javára tudná és szeretné fordítani”
– idézték a leköszönő elnök szavait.
Az alapítvány kuratóriumának 30 napon belül kell új elnököt jelölnie és választania a testület élére – olvasható a közleményben.
Fotó: Csortos Szabolcs
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.