Mások adataival rendelt több mint 12 millió forint értékben elektronikai cikkeket a vasi csaló
A vádirati tényállás lényege szerint a vádlott 2020 júniusában hat személy adatait jogosulatlanul megszerezte, majd egy távközlési cég által üzemeltetett webáruházból márkás mobiltelefonokat és televíziókat rendelt úgy, hogy az online szerződéskötés során e személyek adatait adta meg vevőként, szállítási címként pedig benzinkutakon működő átvételi helyeket tüntetett fel.
A vádlottnak a megrendelt több mint 12.000.000 forint értékű elektronikai eszközök vételárának megfizetése nem állt szándékában, hanem a távközlési céget csalárdul megtévesztette.
A vádlott 1.200.000 forint értékű elektronikai eszközt vett át, míg a többi megrendelt termék átvétele meghiúsult.
Az ítélet ellen vádlott és védője jelentettek be fellebbezést, a döntés nem jogerős.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.