Még lehet jelentkezni az ingyenes informatikai képzésre
A képzésben résztvevők az első napokban alapszintű informatikai ismereteket szerezhetnek a felhő alapú munkavégzéssel, a biztonságos internetezéssel, az operációs rendszerrel és a hálózati alapismeretekkel kapcsolatban. A képzés végére gyakorlati ismereteket is elsajátítanak. A kurzus vizsgával zárul, amelynek a teljesítése lehetőséget ad arra, hogy száz százalékos állami támogatással lehessen továbbtanulni a programban később elérhető információtechnológiai képzéseken.
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára elmondta, hogy vannak, akik elveszítették a munkájukat ideiglenesen, vannak, akiknek lecsökkent a munkaidejük. Azt szeretnék, ha segíthetnék őket abban, hogy olyan ismeretekre tegyenek szert a kieső időben, amelyek hozzásegítik őket ahhoz, hogy az alapvetően fontos 21. századi ismeretekkel rendelkezzenek, dolgozzanak bármilyen szakmában. A vizsga pedig csak arra szolgál, hogy visszajelzést kapjunk a tudásunkról, másrészről pedig arra szolgál, hogy ha valaki nemcsak továbbképezni szeretné magát fodrászként, burkolóként, ügyvédként, közgazdászként, hanem szeretne áttérni az informatikai pályára, annak ez a vizsga a belépő a későbbi államilag támogatott képzésekhez.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.