Megemlékezett az áldozatokról, kirúgták és letartóztatták a csatárt
Jehezkel: letartóztatás és kirúgás
A csatár a találat után a bekötött karjára írt feliratot tartotta a kamerák elé: 100 nap, az október 7-i dátum (a Hamasz-támadás időpontja) és egy Dávid-csillag szerepelt rajta. Mindez komoly következményekkel járt: maga Yilmaz Tunc igazságügyi miniszter jelentette be, hogy a játékos ellen az ügyészség "nyilvános gyűlöletkeltés és uszítás" miatt indított nyomozást.
Az AFP hírügynökség török médiajelentésekre hivatkozva még arról is beszámolt, hogy Jehezkelt letartóztatták. A 28 éves jobbszélsőt felfüggesztette a klubja, a klubelnök pedig azt ígérte, szerződést bont a játékossal.
A Török Labdarúgó Szövetség (TFF) a játékos "teljesen elfogadhatatlan viselkedéséről" írt közleményében. A klub általi elbocsátás "helyénvaló" volt.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és az izraeli külügyminisztérium megpróbálja hazavinni Izraelbe a játékost, jelentette a 12-es csatorna izraeli műsorszolgáltató hétfőn.
Jehezkel izraeli válogatott, és szeptemberben igazolt a Hapoel Be'er Shevától a török Antalyasporhoz. Ebben a szezonban 13 mérkőzésen nyolc gólt szerzett bajnoki és kupameccseken.
El Ghazi: szerződésbontás
Tavaly októberben a német első osztályban szereplő FSV Mainz szerződést bontott marokkói-holland labdarúgójával, Anwar El Ghazival, miután a szélső korábban egy Palesztinát éltető posztot tett közzé közösségi oldalán.
A Mainz közlése szerint elfogadhatatlan volt El Ghazi posztjában egy térkép volt, rajta Palesztinával, amint a Jordán-folyótól a Földközi-tengerig terjed, ezzel megtagadva Izrael létjogosultságát. A marokkói-holland focista még egy hónapja sem volt a Mainz játékosa. A labdarúgó korábban a PSV, az Aston Villa és az Everton színeiben is szerepelt, a holland válogatott mezét kétszer húzta magára.
Mazraui: elbeszélgetés és feljelentés
A bayernes Nusszair Mazraui is posztolt ősszel a palesztinokat támogatva, klubcsapatánál elbeszélgettek vele, őt nem függesztették fel.
Mazrauit a zöldpárti politikus, Volker Beck - aki egyébként a Német-Izraeli Társaság elnöke - később feljelentette.
"Az a kijelentés, hogy segítsünk a Palesztinában elnyomott testvéreinknek, hogy győzelmet érhessenek el, október hetedike után csak a Hamász cselekedeteinek jóváhagyásaként értelmezhető. Az emberiesség elleni bűncselekmények támogatása büntetendő dolog. Még Mazraui védekezése után sem lehet szemet hunyni fölötte. A Bayern München itt nem jól döntött. Remélem, hogy az igazságszolgáltatás ezt tudatosítja is a vezetőséggel", mondta a Bildnek akkor Beck.
Atal: 7 meccses eltiltás
A Francia Professzionális Labdarúgóliga október közepén 7 meccsre tiltotta el Juszef Atalt, a Nice védőjét. Az algériai játékos nagy port kavart azzal, hogy Instagram-oldalán megosztotta Mahmud al-Haszanat palesztin hitszónok videóját, amelyben arra kéri Istent, hogy bocsásson sötétséget Izraelre.
A videót később törölte Atal, majd bocsánatot kért. Azonban komoly kritikákat kapott, a nizzai polgármester is úgy nyilatkozott, hogy aki a Hamászt dicsőíti, annak nincs helye a Nice-ben.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.