Megváltoznak a SZÉP kártya szabályai
A SZÉP kártya szálláshely alszámlájára utalt támogatás legfeljebb évi 400 ezer forint, vendéglátás alszámlájára legfeljebb évi 265 ezer forint, míg a szabadidő alszámlájára pedig legfeljebb évi 135 ezer forint összegig minősül béren kívüli juttatásnak – emelte ki a VG.hu. Az éves rekreációs keretösszeg vonatkozásában is tartalmaz módosításokat a jogszabály.
Amennyiben a munkáltató költségvetési szerv:
- évi 400 ezer forint, ha a munkavállaló munkaviszonya egész évben fennáll,
- a 400 ezer forintnak a munkavállaló által az adott munkáltatónál az adóévben a juttatás alapjául szolgáló jogviszonyban töltött napokkal arányos összege, ha a munkavállaló munkaviszonya csak az év egy részében áll fenn,
- évi 400 ezer forint, ha a magánszemély munkaviszonya a magánszemély halála miatt szűnik meg
Más munkáltató esetében:
- évi 800 ezer forint, ha a munkavállaló munkaviszonya egész évben fennáll,
- a 800 ezer forintnak a munkavállaló által az adott munkáltatónál az adóévben a juttatás alapjául
- szolgáló jogviszonyban töltött napokkal arányos összege, ha a munkavállaló munkaviszonya csak az év egy részében áll fenn,
- évi 800 ezer forint, ha a magánszemély munkaviszonya a magánszemély halála miatt szűnik meg.
Arról is írtak, hogy a módosítás értelmében 2021. december 31-ig az adózó és az adófizetésre kötelezett személy egyszeri alkalommal, legfeljebb ötmillió forint összegű adóra kérelmezhet adófizetési halasztást (6 hónapra) vagy részletfizetést (12 hónapra), ha a kérelmező a kérelem benyújtásával egyidejűleg valószínűsíti, hogy a fizetési nehézség a veszélyhelyzetre vezethető vissza, vagy a nem természetes személy adózó és az adó megfizetésére kötelezett személy kérelmezhet adóelengedést (egy adónemre legfeljebb 20 százalék, legfeljebb 5 millió forint, egy alkalommal), ha az adótartozás megfizetése a kérelmező gazdálkodási tevékenységét a veszélyhelyzetre visszavezethető okból ellehetetlenítené.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.