Mi lesz a síparadicsomokkal? - az elszántak ebben a szezonban is síelhetnek Európában
Mint írják, eddig bizakodtak a síipar szereplői, illetve azok, akik szívesen töltötték a téli hónapjaikat a hófödte pályákon, hogy még idén elkezdődhet a síszezon. Az európai országok által bevezetett új korlátozások azonban tovább növelik e téren a bizonytalanságot. Egyre valószínűtlenebbnek tűnik ugyanis, hogy 2021. előtt teljesen beindulnak Európában a téli sportok, vagy hogy nem lesznek az utolsó pillanatokban pályabezárások.
A portál összegyűjtötte, hogy mi lesz nyitva:
- Angela Merkel német kancellár és Giuseppe Conte olasz miniszterelnök is arra szólította fel az európai sípálya-üzemeltetőket, hogy januárig tartsanak zárva a koronavírus terjedésének megfékezésére.
- Emmanuel Macron francia elnök keddi televíziós nyilatkozatában azt mondta, hogy "lehetetlennek" tűnik, hogy elinduljanak a felvonók Franciaország síterepein az ünnepi időszakra, bár a végső döntést még nem hozták meg.
- Az osztrák tisztviselők ragaszkodnak ahhoz, hogy elkezdődhet a síszezon decemberben, miután az ország második lezárása befejeződik. Ausztria hatalmas Arlberg régiója - nevezetesen St. Anton, Lech és Zurs - és más közeli területek, mint például Ischgl is, a tervek szerint december 17-én megnyílnak, a szokásosnál három héttel később.
- Az EU-n kívüli Svájcban már számos üdülőhely, köztük Zermatt, Saas-Fee, Verbier, Engelberg és Andermatt, már most is beüzemelt néhány felvonót, a teljes nyitva tartás várható ideje december 5. után kezdődik.
- A svédországi síparadicsomok is nyitva állnak a téli sportokat kedvelők előtt annak ellenére, hogy az elmúlt napokban szigorítottak a korlátozásokon.
- Bulgária az értesülések szerint elutasította a Németországból jövő felszólítást a síközpontok bezárására.
- Szlovénia és Spanyolország esetében még bizonytalan, hogy hogyan kívánnak működni a következő hónapokban.
Magyarországon Orbán Viktor miniszterelnök hetekkel korábban már beszélt róla, hogy a határok zárva maradnak, így a magyarok csak a karanténkötelezettség vállalása mellett tudnak külföldre menni síelni.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.