Munkáshitel: beindult a bankok versenye az ügyfelekért
Az Erste Bank adott hírt először arról, hogy felvette a kínálatába a konstrukciót, de öt másik bank, az MBH, a CIB Bank, a K&H, a Gránit és az OTP Bank is elérhetővé tette január 1-től a munkáshitelt, és a Bank360.hu szerint az év első napjaiban várhatóan további pénzintézetek is közzéteszik a feltételeiket erre az új lehetőségre.
A feltételek a jogszabályi kötöttségek miatt ugyan hasonlóak, de találni jelentős különbségeket az elvárásokban, és máris megjelent az első olyan ajánlat, amiben 100 ezer forint extra jóváírással csábítják a fiatal ügyfeleket a hitelfelvételre, írja a portál.
A jogszabály, amint arról korábban írtunk, 2025. január 1-től ad lehetőséget a munkáshitel felvételére azoknak, akik 17 évesnél idősebbek és 26 évesnél fiatalabbak, továbbá nem jogosultak diákhitelre, illetve nem szereztek már felsőfokú képesítést.
Diákhitelt azok kaphatnak, akik valamilyen felsőfokú oktatási intézményben tanulnak,
tehát a munkáshitel azoknak szól, akik nem tanultak tovább, hanem munkába álltak, és legalább heti 20 órában dolgoznak alkalmazottként vagy vállalkozóként.
A maximum négymillió forintot a feltételek fennállása esetén 17 és 25 éves kor közötti fiatalok vehetik fel. A hitel szabad felhasználású, kamatmentes és a gyermekek után törlesztési kedvezmény is jár - közölte Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó január 5-én vasárnap a közösségi oldalára feltöltött videóban.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.