Négyen meghaltak és 3741-re emelkedett a fertőzöttek száma
A kormányzati portálon azt írták, az elhunytak száma 486-ra emelkedett, míg 1690-en már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek 42 százaléka, az elhunytak 61 százaléka, a gyógyultak 49 százaléka budapesti. 442 ember igényel kórházi kezelést, közülük 28-an vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint jelenleg 11 934-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 162 925.
Kiemelték: a védekezés második szakaszában vagyunk; ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, írták, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet. Arra figyelmeztettek, hogy továbbra is fontos az általános óvintézkedések betartása.
Közölték, hétfőtől az óvodák is fokozatosan nyitnak, az iskolákban pedig a tanév végéig marad a digitális munkarend. Az iskolák júniusi működését szabályozó kormányrendeletet is már kihirdették a Magyar Közlönyben.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1780 ember) és Pest megyében (525) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (367), Zala megye (245), Komárom-Esztergom megye (236) és Csongrád megye (114). Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon. (MTI)
Térkép: koronavirus.gov.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.