OECD: csökkent a munkanélküliségi ráta
Az OECD honlapjára kedden felkerült adatok szerint a szeptemberi mutató 0,5 százalékponttal még mindig felülmúlja a pandémia előtti utolsó hónapban, 2020 februárban mért szintet. Tavaly átlagosan 7,2 százalék volt a munkanélküliség az OECD-ben, 2019-ben 5,4 százalék, 2018-ban pedig 5,5 százalék.
Az idén szeptemberben 38,7 millió munkanélküli volt az OECD-ben, 1,1 millióval kevesebb az augusztusinál, de még mindig 3,3 millióval több 2020 februárjához képest. Szeptemberben a nők között 6,1 százalékról 6 százalékra, a férfiak körében pedig 5,8 százalékról 5,7 százalékra csökkent a munkanélküliségi ráta egy hónap alatt.
A 15 és 24 év közöttiek körében augusztushoz képest 0,3 százalékponttal, 12,1 százalékra mérséklődött a munkanélküliség szeptemberben.
Az euróövezetben 7,5 százalékról 7,4 százalékra csökkent a szeptemberi ráta, az ötödik egymást követő hónapban mértek visszaesést. Az Európai Unióban a munkanélküliségi ráta az augusztusi 6,9 százalékról 6,7 százalékra süllyedt.
Az Európán kívüli tagországok közül a ráta 5,2 százalékról 4,8 százalékra csökkent az Egyesült Államokban, 7,1 százalékról 6,9 százalékra süllyedt Kanadában és 4,1 százalékról 3,9 százalékra mérséklődött Mexikóban, ugyanakkor 5 százalékról 5,2 százalékra emelkedett Izraelben, 2,8 százalékról 3 százalékra nőtt Dél-Koreában, és 4,5 százalékról 4,6 százalékra Ausztráliában.
Az októberre vonatkozó előzetes adatok azt jelzik, hogy tovább csökkent a ráta az Egyesült Államokban, 4,6 százalékra és Kanadában, 6,7 százalékra. Az OECD honlapján az szerepel, hogy Magyarországon a munkanélküliségi ráta 3,6 százalék volt szeptemberben, alacsonyabb az augusztusi 4,1 százaléknál. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.