A közösség kérése: helyszíni fórum a Petőfi-telepi játszótér felújításáról
A polgárokkal folytatott kötetlen beszélgetés során kiderült, hogy a 20 éve épült játszótérre nagyon vigyáz a közösség, ennek ellenére a füves focipálya a használat következtében nincsen jó állapotban, kevés a pad, nincsen homokozó és a legkisebb korosztálynak pedig nincsenek megfelelő játékok, a 30 éves pingpongasztalok pedig tönkrementek. Összesen 105 18 év alatti lakója van a Petőfi-telepnek, nekik és az egész közösségnek szüksége lenne egy nagyobb szabadidős térre. A polgármester arról beszélt, hogy a város anyagi lehetőségei nem a legjobbak, az önkormányzat így is szívesen segít a problémák megoldásában – ha tudnak róla –, és utalt arra, hogy nem kaptak meghívást a helyi templom avatásának a 25. évfordulójára. Össze is állítottak egy listát arról, hogy mit tud a város első körben megvalósítani, erről már Horváth Soma alpolgármester beszélt: homokozót építenek, padokat javítanak, új hálókat kapnak a futballkapuk, füvesítik a kapuk előtti részt, ütéscsillapító réteg kerül a játékok alá, a hinták gerendáit lecserélik.
Az ezután spontán módon kialakuló interaktív fórum során a helyiek azt kérték, hogy a kicsiknek a homokozó mellett legyen még játék – a listára egy kisházat vetettek fel az egyik tétel helyett. Több padot is kértek, dr. Nemény András saját keretéből egyet felajánlott – egy megfelelő kültéri alkalmatosság 150 ezer forintba kerül. A polgármester arról is beszélt, hogy amennyiben jobban alakul a város gazdasági helyzete, ilyen célokra költik a pénz – 78 játszótér van a városban, többségük még a 70-es években épült, erre nagyon vigyáztak a helyiek. A polgárok gyakoribb fűnyírást kértek – Horváth Soma elmondta, a város 150 milliót költött gépekre (fűnyírók és szállítóautók), így ha a képviselőn keresztül vagy direkt módon kérés érkezik, akkor teljesíteni tudják és az sem fordul elő, hogy a lenyírt füvet a helyieknek kell elvinni. A polgármester annyit jegyzett meg a szombathelyi politikai Karel Gott-slágernek számító téma kapcsán, hogy a fűnyírás sohasem tökéletes.
A lakók azt kérték, hogy a focipálya aszfaltos legyen, mivel így több sportágat (tenisz, kosárlabda) lehet űzni rajta, illetve a kisgyerekek biciklizni tanulására is alkalmas lenne – a városrészen nincsenek jó állapotban a járdák, sőt, több helyen hiányoznak is. Kiderült, hogy évekkel korábban az egyesület készített terveket, egy labdafogó hálóra is szükség lenne az utca felőli részen. Mindez egy szabadtéri fitneszparkkal együtt (ez is a helybeliek kérése volt) bekerül az új uniós pályázatok témai közé, hangzott el.
A fórum zárásaként az egyik helyi lakos felvetette, hogy a park fái közül három túlságosan közel van a telkéhez, amelyen unokája háza épül, ezért szeretné kivágatni az egyedeket. A városi főkertész rögtönzött helyszíni szemlét tartva megállapította, hogy a fák távolsága megfelelő és nem támogatja a kivágást – a három új csemete ültetését felajánló polgár ezzel nem értett egyet. Ágh Ernő képviselő még elmondta, hogy a legutóbbi közgyűlésen felvetette a játszótér ügyét – majd a fejlesztési lista módosításai után Németh Ferenc megköszönte a polgármesternek, hogy a decemberi közmeghallgatás után az év elején konkrét lépések történtek a játszótér ügyében.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.