Párizs 2024: Vereséggel zárta a csoportkört a negyeddöntős női kézilabda-válogatott
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese így a csoport harmadik vagy negyedik helyezettjeként kap ellenfelet, és Lille-ben a norvég, dán, svéd hármas valamelyikével szemben folytatja szereplését kedden.
A magyarok előbb 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, majd 25-24-re nyertek Brazília ellen, kedden 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, csütörtökön pedig 27-24-re legyőzték a spanyolokat.
Eredmény, csoportkör, 5. (utolsó) forduló, B csoport:
Hollandia-Magyarország 30-26 (19-16)
-----------------------------------
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
lövések/gólok: 45/30, illetve 53/26
gólok hétméteresből: 4/2, illetve 2/2
kiállítások: 6, illetve 8 perc
Magyarország:
------------
Böde-Bíró - Szöllősi-Schatzl 4, Kuczora 2, Vámos 1, Füzi-Tóvizi 2, Klujber 5, Győri-Lukács 5, cserék: Simon 3, Márton, Papp, Kácsor, Pásztor 3, Albek 1, Szemerey
a holland csapat gólszerzői: Abbingh 7, Malestein 6, Van der Heijden, Van der Vliet 4-4, Polman, Housheer 3-3, Van Wetering 2, Nusser 1
A szombati program első találkozóját megelőző este a magyar szakmai stáb két helyen is változtatott a kereten: a kapus Janurik Kinga helyére Szemerey Zsófia került, míg az irányító Debreczeni-Klivinyi Kingát a balátlövő Kácsor Gréta váltotta.
Ezt megelőzően 47 alkalommal találkozott a két együttes, hat holland siker mellett 41 magyar győzelem született. A hollandok kispadján a svéd Per Johansson ül, aki a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC vezetőedzője.
A korai kezdés kissé meglátszott a csapatokon, mindkét oldalon sok volt a technikai hiba, az eladott labda, a rossz lövés. Fej fej mellett haladtak a csapatok (5-5) - főként a szélsőjáték és a beálló-kapcsolat működött magyar oldalon -, amikor emberelőnybe került a magyar válogatott, de nem sikerült előnyt szereznie a két perc alatt.
A hollandok ezután pillanatok alatt elléptek, Golovin pedig időt kért és Böde-Bíró helyett Szemerey állt a kapuba, a játék képe azonban nem változott (8-12). Aztán a hollandok mégis gyorsan leadták biztos vezetésüket, két rossz passzt két ziccerrel büntettek a magyarok (12-13), Johansson pedig azonnal időt kért. Győri-Lukácsot küldték ki két percre a Bonaventura-ikrek, a különbség pedig visszaállt (14-18). Böde-Bíró visszatért a kapuba, és legfőképpen az ő védéseinek köszönhetően a rivális csak hárommal vezetett a szünetben.
A fordulást követően az első öt percben nem szerzett gólt a magyar csapat, Győri-Lukács két ziccert is elrontott, Kljuber büntetőből törte meg a rossz sorozatot. Mindeközben a hollandok is csúnyán beragadtak, a kapusok szinte mindent fogtak, a második játékrész egyharmadában mindössze négy gól született (18-21). Pásztor kiállítása után Böde-Bíró hetest védett, az emberhátrány alatt pedig szinte végig a magyarok támadtak, ráadásul egy hollandnak is ki kellett ülnie "pihenni". Kapus nélkül támadtak magyarok, de Klujber eladta a labdát és kapott gól lett belőle.
Szöllősi-Schatzl egy percen belül kétszer is betalált a szélről (22-23), majd egy rövid időre megállt a játék, mert Albek ütközött szerencsétlenül össze a hollandok - Győrből elszerződő - kapusával, Duijndammal, aki a földön maradt és ápolásra szorult. A hollandok cserekapusa, Ten Holte sorozatban három védéssel érkezett meg a meccsbe, így a magyarok nem tudták kihasználni a rivális pillanatnyi megingását támadásban.
Öt és fél perccel a vége előtt (24-26) Albeket kiállították, a hollandok pedig néggyel elléptek (24-28). A magyarok 125 másodperccel a befejezés előtt emberelőnybe kerültek, de a holland cserehálóőr újabb bravúrjával már az első zárkózási próbálkozás elhalt, így az utolsó percre már nem maradt esély az egyenlítésre.
(MTI)
Fotó: Füzi-Tóvizi Petra a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. augusztus 3-án. MTI/Illyés Tibor
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.