Pénzt küldött volna klímavédelemre a minisztériumnak: ezúton tájékoztatjuk, hogy nem kell a felajánlása
Egy december közepén tartott kormányszóvivő sajtótájékoztatóból tudható, hogy minden magyar állampolgárnak évi 170 ezer forintjába kerülne a 2050-re kitűzött uniós klímavédelmi cél, a karbonsemlegesség, jelentette ki ekkor Hollik István. Szendrő-Németh Tamás ügyvéd, civil aktivista (ő volt az Illés Akadémia mellé épülő újabb futballközpont elleni tiltakozás egyik szervezője) úgy érezte, hogyha már ilyen pontosan kiszámolták a költségeket, akkor cselekednie kell. Ezért megpróbálta elküldeni a ráeső összeget az illetékes minisztériumnak, abban bízva, hogy példáján felbuzdulva mások is kedvet kapnak a támogatásra.
Szendrő-Németh Tamás mind a kormányszóvivőnek, mind pedig a kérdésben illetékes Agrárminisztériumnak levelet írt. Ezekben felajánlotta a szóban forgó összeget és kérte, hogy legyen nyilvános az a bankszámlaszám, ahova aztán bárki utalhat, hogy „a környezet és klímavédelem ügyét hozzám hasonlóan fontosnak tartó, és a szükséges anyagi forrásokkal rendelkező állampolgárok is teljesíthessék a maguk hozzájárulását”, írta Szendrő-Németh.
Válasz csak a minisztériumtól érkezett, főosztályvezetői szintről. Ebben az olvasható, hogy Magyarország vállalta, hogy 2030-ig 90 százalékban káros anyagoktól mentessé teszi energiatermelését, és ezt tudja is teljesíteni. Hazánk károsanyag-kibocsátása már ma is messze elmarad a nagy szennyező országokétól.
A minisztérium azonban nem élt a felkínált lehetőséggel, mert azt írták az ügyvédnek: ezúton tájékoztatom, hogy az Agrárminisztérium a klímavédelmi problémákat nem egyéni felajánlások útján, hanem egyéb intézkedések és eszközök igénybevételével kívánja megoldani.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.