Petíciót indított az LMP, Horváth Gábor szombathelyi fideszes képviselő lemondását követelik
Ahogy arról lapunk is beszámolt, néhány hete Horváth Gábor, a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője is megosztotta Facebook-oldalán a kegyelmi ügy során előkerült, K. Endre igazgatóhelyettesnek tulajdonított hosszas magyarázkodást, majd törölte posztját.
Az ügy azonban a figyelem középpontjába került: végigfutott az országos sajtón, pattogtak a közlemények, a képviselőt lemondásra szólította fel az LMP Vas megyei szervezete, Koczka Tibor képviselő (Pro Savaria) és az Éljen Szombathely! Egyesület is. A botrány természetesen szóba került a februári közgyűlésen is, hosszasan vitáztak róla, Koczka Tibor ismét lemondásra szólította fel Horváth Gábort, aki erre felolvasta a saját közleményét: nem kért elnézést, hanem arról beszélt, hogy karaktergyilkosság történt, felszólította dr. Nemény András polgármestert, hogy határolódjon el dr. Czeglédy Csabától, az Éljen Szombathely! képviselőinek pedig azt mondta: szólítsák fel pártjaikat, hogy szavazzák meg Európa legszigorúbb gyermekvédelmi törvényét.
Horváth Gábor nem mondott le, az LMP pedig úgy látszik, nem hagyja annyiban, továbbra is nyomást gyakorol a képviselőre és ezzel együtt a szombathelyi Fideszre. A héten petíciót indítottak, melyben Horváth Gábor azonnali lemondását követelik – számolt be az ugytudjuk.hu.
„Bár a Fidesz folyamatosan azt hangoztatja, hogy náluk mindennek van következménye, Horváth annak ellenére nem mondott le mandátumáról, hogy a legutóbbi szombathelyi közgyűlésen több képviselőtársa is lemondásra szólította fel. Sőt, a testület elfogadott egy gyermekvédelmi határozatot amely többek között azt tartalmazza, hogy:
'(…)A közgyűlés elfogadhatatlannak tartja a bűnös tettek lekicsinylését, a bűnösök mentegetését, felmentését, vagy az elkövetett cselekmények súlyának csökkentését. Akik ebben közreműködnek, ebben részt vesznek ugyanúgy bűnösök, számukra sincs kegyelem, tetükkel méltatlanná válnak a közéleti szereplésre.'
A határozatot a helyi Fidesz, Horváth Gáborral együtt, megszavazta, Horváth mégsem tartja magára kötelező jellegűnek” – áll a petíció szövegében, amit online ITT lehet aláírni.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.