Projektzáró: Szombathely kerékpárosbarát fejlesztése
A város oldalán olvasható, hogy "A TOP-6.4.1-15-SH1-2016-00001 számú „Szombathely Megyei Jogú Város kerékpárosbarát fejlesztése” című európai uniós finanszírozású projektet sajtónyilvános eseményen mutatták be 2022. szeptember 20-án a Városházán. Dr. Horváth Attila, Szombathely MJV alpolgármestere köszöntötte a résztvevőket, majd Kalmár Ervin, a Városüzemeltetési Osztály osztályvezetője mutatta be a fejlesztés műszaki tartalmát.
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata a TOP-6.4.1-15 számú, a „Fenntartható városi közlekedésfejlesztés” tárgyú felhívásra támogatási kérelmet nyújtott be, amely a Támogató döntése alapján vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A megkötött támogatási szerződés értelmében 11 új kerékpáros útvonal jött létre Szombathely közigazgatási területén, közel 10 kilométerrel növelve a város kerékpáros útvonalainak hosszát. A projekt keretében megújult a város két nagy forgalmú közlekedési csomópontja, a közlekedés biztonságának növelése érdekében.
A régi Bucsui úti kerékpárút és a Szombathely – Sé településeket összekötő kerékpárút építési munkálatai befejeződtek és a létesítmények a forgalom számára átadásra kerültek. A Nárai Külső úton a járda és a kerékpárút, valamint a Jáki úton a kerékpárút aszfaltozása is teljes hosszában elkészült. Eredményesen zárult a kivitelezés a Jókai utcai kerékpárúton, a Metro körforgalom és a Söptei úti körforgalom közti szakaszon, a Szent Márton utcai, a Szent Imre herceg utcai, a Sugár úti és a Rohonci úti szakaszok esetében is. A Vépi úton a Sági út és a Vásártér utca között kétirányú kerékpárút és járda épült. A Nárai utca - Brenner körút kereszteződésében létrejött az új körforgalmi csomópont, valamint a Bartók Béla körút és a Rohonci út csomópontjának átalakítása is megtörtént.
A projekt részeként kerékpáros szemléletformálási programok valósultak meg a 2022. évben tavasztól őszig a közlekedésbiztonság javítása és a közlekedési kultúra színvonalának emelése érdekében.
A megvalósított projektben olyan közlekedésfejlesztési intézkedések teljesültek, amelyek javítják a fenntartható közlekedés feltételeit, hozzájárulnak a szén-dioxid kibocsátás csökkentéséhez, az éghajlatváltozás mérsékléséhez és az élhető városi környezet kialakulásához."
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.