2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
A Felcsút II. is simán verte a Haladást

Az NB/III Észak-Nyugati csoportjában a zöld-fehérek ma Felcsúton képnek pályára. A hazaiak simán nyertek, a Hali ismét nem szerzett gólt. A végeredmény 3-0.

Kijöttek a csapatok, a mieink tiszta feketében, a hazaiak fehérben szerepelnek. A meccset a vasiak kezdik.

Az 1. percben egy remek Haladás-támadás végén Tarján passzolt be balról, Szenczi 12 méterről lőtt, Lehoczki bravúrral védett.

Jól kezdte a meccset a Hali, a felcsútiak még nem jöttek át a mieink térfelére.

Eltelt tíz perc, kiegyenlítettebb lett a játék, helyzet azonban nincs.

A 13. percben egy hazai kontra végén Kocsis lőtt 16 méterrő, balról, a labda egy védőről szögétre pattant. A kornert követően Pál fejelnt, Horváth Bendegúz szögletre tolta a labdát.

A Hali-szurkolók felettébb lelkesek, buzdítják folyamatosan a zöld-fehéreket.

A 23. percben Kocsis Dominik tekerte a bal felső irányába a labdát, Horváth Bendegúz már tehetetlen volt, de Varga Csaba fejjel mentett. Bravúros mozdulat volt. A szöglet után felszabadult a szombathelyiek kapuja.

A 24. percben óriási Hali-ziccer! Horváth Márk vitte le az alapvonalig a labdát, az ötösról centerezett, Tarján kőtt, Lehoczki lábbal mentett.

Eddig egészen fogyasztható a mérkőzés, mindkét gárda előtt adódtak már lehetőségek.

Elment fél óra, teljesen egyenrangú ellenfele a Haladás a Felcsútnak.

A 32. percben Tyshchuk ment el a jobb oldalon, középre passzolt, de ott lemaradtak a hazai csatárok, így nem alakult ki helyzet.

Eygre több a hiba mindkét oldalon.

A 34. percben vezet a hazai együttes. Egy hatalmas védelmi hiba után Vékány centerezet, Tyshchuk pedig középről lőtt a jobb alsó sarokba (1-0).

Nem igazán volt benne a játékban a felcsúti gól, még nyolvperc van hátra az első félidőből.

A 43. percben Ferencz gondolt egy merészet, 23 méterről lőtt, a labda az edzőpálya mögött landolt.

A 45. percben a hazai védelem röviden szabadított fel, Fehér így 13 méterről, balról lőhetett, Lehoczki szögletre ütötte a labdát. Szép akció volt.

Szünet: egy hatalmas védelmi hiba miatt került hátrányba a Haladás.

Folytatódik a találkozó.

Erdélyi jó néhány ítéletével vitatkoznak a szombathelyiek, olykor joggal...

Eltelt öt perc, a mezőnyben zajlik a játék.

Az 57. percben csere: Árvay és Fehér le, Horváth Arnold és Hári Kevin be.

Az 58. percben Magasföldi beadása után a Vékony a kapufára fejelte a labdát, a kipattanót Radics 5 méterről lőtte a kapuba (2-0).

A 60. percben majdnem jött a harmadik: Tyschhuk szemban a kapuval lőtt, Vigh hatalmasat mentett.

A 62. percben egy Haladás támadás végén Ferencz került helyzetbe, lőtt, a labda a felső lécen csattant.

Húsz perc telt el a második félidőből, a Hali ugyan próbálkozik, de egyelőre kevés sikerrel.

A 68. percben Radics jobboldali beadásáról maradt le centiméterekkel Magasföldi. Sajnos, a felcsútiak fociznak veszélyesebben.

A 69. percben Vékony kapott remek indítást, a szélső balról, 15 méterről alig lőtt a bal alsó sarok mellé.

A 73. percben hatalmas ziccert hagyott ki a Haladás. Labdát vesztett a felcsúti védelem, Lehocki kijött a kapujából, de Szenczi cselezgetni kezdett a 16-os vonalán, majd Hárihoz passzolt, a fiatal támadó lőtt, egy hazai bekkről szögletre pattant a labda. Hihetetlen jelenetsor volt...

Csere a Haliban, Szenczit Buzás váltja.

Negyed óra van hátra, huszáros hajrá kellene a pontszerzéshez a Halitól.

Csere: Czuczi helyére Györe érkezett.

A 81. percben Kocsis Diminik került ziccerbe, 17 méterről emelt, a labda azonban fölé szállt - hatalmas ziccer volt.

Megy előre becsülettel a vasi együttes, de a felcsútiak könnyedén rombolnak.

A 84. percben növelte előnyét a Felcsút: Mondovics szerzett labdát a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd éles szögből, 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. (3-0).

A Fejér megyeiek ismét ziccert rontottak, a 89. percben járunk.

Három perc lesz a ráadás, ebből egy lassan eltelt.

Vége: a Felcsút II. több helyzetet dolgozott ki, teljesen megérdemelten tartotta otthon a pontokat.

Puskás Akadémia II. - Haladás VSE 3-0  (1-0)
Felcsút, 100 néző, vezette: Erdélyi
Puskás Akadémia II.: Lehoczki - Szojma, Vitályos, Pál, Magsföldi, Kocsis, Orján, Tyshchuk, Vékony, Mondovics, Radics.
Haladás VSE: Horváth B. - Horváth M., Varga Cs., Vigh, Tarján - Czuczi (Györe 80.), Szakály, Szenczi (Buzás 73.) - Árvay (Horváth Arnond 57.), Ferencz, Fehér (Hári 57.).
Góllövők: Tyshchuk 34., Radics 58., Mondovics 84.

(Fotó: Haladás Szurkolói Kör)

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.