Robotoljunk együtt a Sportházban!
Mint azt az előadó elmondta, a robotizáció fejlődésünk egyik motorja, hiszen innovációját saját emberi korlátaink átlépése és technikai tudáséhségünk hajtja. A robotika már túlnőtt korábbi határain: a mesterséges intelligencia és a mechatronika találkozásából egy komplex képességekkel rendelkező új tudomány alakul. Az automatizált rendszereket, a mesterséges intelligenciát és a robottechnikát hihetetlen sebességgel fejlesztik a társadalmak, a versenyben a világ majd minden országa szerepel.
– A robotizáció, az automatizálás mindennapi működésben, gyártásban való gyakorlati megvalósítása csak akkor lehet igazán előremutató, ha a konkrét rendszerhez igazítva, testreszabva használjuk ki előnyeit és hatékonyságát – tette hozzá. – Kutatócsoportok évek óta azon dolgoznak, hogy ne csak megtalálják a robotok és az automatizálások helyét a különböző emberi tevékenységekben, de az ember és gép kooperációjára is felkészítsék a társadalmakat. Az előadás célja, hogy bemutassa a robotizáció jelenlegi korlátait, miért fontos, hogy értsük és felkészüljünk a robot és az ember intelligens térben való valódi együttműködésére.
Az előadás nem a mély szakmai nyelvezettel és előzetes tudással rendelkezőknek szól, hanem inkább ismeretterjesztő stílusban hangzik majd el, így minden korosztályt szívesen látnak.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.