Schanda: népszerű az online nyelvvizsga
Schanda Tamás hangsúlyozta, a kormány célja továbbra is az, hogy a magyar fiatalok a jövő nyertesei legyenek, ezért is módosította úgy a szabályozást, hogy a veszélyhelyzet idején online is lehessen nyelvvizsgázni. A legnépszerűbb az angol volt eddig, amit a német, a spanyol, a francia, az olasz és az orosz követett - írta.
Az erre engedéllyel rendelkező négy vizsgaközpont közül három májusban, egy június elején kezdte el az online vizsgáztatást. Május elején három vizsgaközpont kis létszámú csoportok közreműködésével, élesben próbálta ki ezt az újfajta vizsgáztatási módot. A negyedik vizsgaközpont június elejéig teszteléseket végzett, hogy a lehető legbiztonságosabb körülmények között bonyolíthassa le online vizsgáit - közölte az államtitkár.
Hozzátette, hogy az első, nagyobb létszámú vizsgákon néhány esetben történtek ugyan "kisebb-nagyobb" technikai fennakadások, de ezeket - a vizsgázókkal folyamatosan kommunikálva - minden esetben megfelelően kezelték a vizsgaközpontok.
Schanda Tamás szerint a visszajelzések és a helyszíni szemlék tapasztalatai alapján mind a vizsgaközpontok, mind a vizsgázók komoly figyelmet fordítanak arra, hogy ne merülhessenek fel kételyek a vizsga tisztaságát illetően.
"Ha a legkisebb gyanúja is felmerül annak, hogy a vizsgázó nem megengedett eszközhöz folyamodik, akkor a központok munkatársai beavatkoznak, amennyiben indokolt, akkor a vizsgát fel is függesztik. Összességében a tapasztalatok mind a vizsgázók, mind a vizsgaközpontok részéről pozitívak voltak" - összegezte az államtitkár.
Emlékeztetett, a kormány döntése alapján az online vizsgáztatásra vonatkozó, veszélyhelyzet idejére szóló akkreditáció augusztus 31-én jár le, vagyis az érintett központok eddig folytathatják az online vizsgáztatást. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.