Sikeresen akadályozták meg egy négytagú család kilakoltatását Szombathelyen
Mint azt a képviselő írja, egy négytagú család (apuka, anyuka, két kisgyermek) a „szokásos” módon járt: a svájci frankban felvett hitelük tőkéje az egekbe szökött, így a havi törlesztés összege is, amit egyszerűen nem tudtak fizetni, az apuka bele is betegedett. A családi házat a végrehajtó most nyáron elárvereztette, így azt töredékáron egy olyan cég szerezte meg, aki az akaratát többek között kigyúrt kopaszokkal érvényesíti: hónapok óta hol személyesen, hol telefonon zaklatták a családot, hogy ha nem költöznek ki, akkor a gyámhivatallal elvitetik a gyerekeket.
A végrehajtó levélben közölte a kilakoltatást: a családnak rá két hétre ki kellett volna költöznie. A végrehajtó közölte velük, hogy amennyiben felhívásának nem tesznek eleget, akkor rendőri erő közreműködésével intézkedik, hogy a család átadja az ingatlant.
Kiemelte, a család többük segítségével nyomban bírósághoz fordult végrehajtási kifogással, ugyanis számos iratot a végrehajtótól korábban nem kaptak meg. Hangsúlyozta, le a kalappal a Szombathelyi Járásbíróság előtt, mert késlekedés nélkül a jogerős döntés megszületéséig az ingatlan vonatkozásában a végrehajtási eljárást felfüggesztette. A családnak így maradt ideje, hogy az új otthonát megtalálja.
„Mivel sokan járnak ebben a cipőben, fontosnak tartom elmondani, hogy mivel november 15-től életbe lép a kilakoltatási moratórium, akik eddig nem kaptak kilakoltatási felszólítást, azokat már jogszerűen nem fogják tudni kiköltöztetni, így nyernek időt jövő nyárig (április 15. napig tart a moratórium, utána fognak tudni csak intézkedni a végrehajtók.) Ahogyan a szombathelyi család esete is mutatja, van értelme segítséget kérni és bírósághoz fordulni. A legkisebb esélyt is meg kell ragadni!” – tette hozzá.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.