Szakszervezetek: biztosítsa a kormány a 400 ezer forintos cafeteriát!
Az Egyesült Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Társadalombiztosítási Dolgozók Szakszervezete szerdán, az MTI-hez eljuttatott közös közleményében emlékeztetett arra: a kormány a cafeteria keretösszegét a közszférában 200 ezerről 400 ezer forintra, a versenyszférában az adómentesen adható keretösszeget 450 ezerről 800 ezer forintra emelte, hogy a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet megszűnése után a turizmusra és a vendéglátásra többet költhessenek az érintettek.
A veszélyhelyzet alatt is folyamatosan munkába járó 34 ezer kormánytisztviselő április elseje óta kap újra cafeteriát, az intézkedés rájuk nézve "csekély változást okoz," az eredetileg 150 ezer forintos juttatás csupán 200 ezer forintra nő. A pedagógusok és a szociális dolgozók pedig egyáltalán nem kapnak béren kívüli juttatást, vagyis nem lehet emelni a cafeteriájukat - írták.
Hozzátették: az önkormányzatok nincsenek abban a helyzetben, hogy a dolgozóik cafeteriáját egységesen megemelhessék az egész országban, mivel a járvány miatt jelentősen csökkentek bevételeik.
A szakszervezetek egyetértenek a cafeteriakeret megemelésével, de arra kérik Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy ez ne csak ígéret legyen, hanem a gyakorlatban is valósuljon meg. Továbbá követelik a béren kívüli és egyéb kedvezményes juttatásokra vonatkozó szabályok módosítását, valamint a béren kívüli juttatásokra vonatkozó adózási szabályok visszaállítását - olvasható a közleményben. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.