Szén-monoxid érzékelőket kapnak nehéz sorsú szombathelyiek
Kelemen Krisztián, a Bűnmegelőzési, Közbiztonsági és Közrendvédelmi Bizottság elnöke elmondta: az idén is lehet pályázni a bizottsághoz a rendvédelmi szerveknek, erre 1.5 millió forintot különítettek el. Elkészült a bűnmegelőzési koncepció, és az ahhoz kapcsolódó cselekvési terv is.
- A nyílt égésterű kazánok és vízmelegítők okoztak már több komoly problémát, éppen ezért az önkormányzat a szén-monoxid érzékelők beszerzésére ösztönző pályázatot fogadott el. Itt nincs más dolguk a szombathelyieknek, mint kitölteni a kérelmet, valamint elhozni a vásárlás számláját – a költségekből 15 ezer forint értékig a helyhatóság megtéríti a kiadást. Azonban vannak olyan nehéz sorsú emberek, akik ezt nem tehetik meg: rajtuk kívánunk most segíteni – fogalmazott Kelemen Krisztián.
Kovács Balázs Zsolt tűzoltó alezredes, a Szombathelyi Katasztrófavédelmi Kirendeltség kirendeltségvezetője elsőként megköszönte az önkormányzatnak a pályázati lehetőséget, majd hozzátette: az elnyert félmillió forintot eszközbeszerzésre és megelőzési kampányra fordítják. Elhangzott: évente 30-40 szén-monoxid riasztás fut be a kirendeltségre. Kovács Balázs Zsolt arról is szólt, hogy a vásárolt berendezések prémium kategóriát képviselnek, ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy az eszközök szavatossága tíz év, utána mindenképpen ki kell dobni az érzékelőt.
- Az egy baleset is sok, elfogadhatatlan, előzzük meg a bajt – emelte ki Kovács Balázs Zsolt.
Egyed László tűzoltó alezredes, a Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője azt mondta: a berendezések dobozában van egy részletes útmutató, de a katasztrófavédők szívesen segítenek is az eszközök felszerelésében.
Kulcsár Lászlóné, a Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat intézményvezetője megköszönte a nemes felajánlást. Kiemelte: nagyon örül, hogy a tavalyi évhez hasonlóan az idén is el tudnak juttatni szén-monoxid érzékelőket nehéz sorsú családoknak.
Németh Klára, a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Nkft. ügyvezetője azt emelte ki: a FÉHE a társadalom egyik leghátrányosabb célcsoportjával dolgozik nap mint nap. Hozzátette: biztosan élnek majd a lehetőséggel, és segítséget kérnek majd az eszközök felszereléséhez.
A Városházán tartott esemény végén a rendvédelmi szervek képviselői átadták a berendezéseket az intézményvezetőknek.
(Fotó: Nagy Jácint)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.