Szentföldön, de nem szent szemszögből
A február 28-ai előadást Szentföldön, de nem szent szemszögből címmel dr. Kúti Zsuzsanna kutatótanár tartja. Az érdeklődők vele együtt indulhatnak virtuális kirándulásra Izraelbe. Jeruzsálem és Betlehem mellett eljuthatnak a Massszadába, a híres erődbe, amelyet Nagy Heródes építtetett i. e. 37 és 31 között. A vár ostroma az első zsidó-római háború végén a 960 várvédő és családjaik tömeges öngyilkosságába torkollott. Massada a zsidóság egyik legjelentősebb emlékhelye és a leggazdagabb régészeti lelőhely Izraelben.
Az előadás során kiruccanhatnak a Föld legmélyebben fekvő pontjához, a Holt-tengerhez, melynek extrán sós vizében is lebeghetnek majd. Nevét egyébként onnan kapta, hogy a magas sókoncentráció miatt nem élnek meg magasabb rendű élőlények benne. A Holt-tenger körülbelül nyolcszor annyi sót tartalmaz, mint az óceánok vize. Ezt követően észak felé veszik majd az irányt, s Tiberiast és környékét fedezik fel. Az izraeli település egyike a judaizmus négy szent városának. A várost 20 körül Tiberius római császár tiszteletére alapították, s Galilea fővárosaként hamarosan olyan fontos várossá nőtte ki magát, hogy a Galileai-tengert is Tiberias-tóként kezdték emlegetni.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.