2024.09.21., szombat  •  Máté, Mirella napja
Újabb SZKKA-győzelem, háromból három!

A 3. fordulót rendezték a női kézilabda NB/I-ben. A vasiak a Kisvárda ellen is jól játszottak és megérdemelten nyertek.

Ismét megtelt a Haladás Sportkomplexum csarnoka: az SZKKA eddig mindkét meccsét megnyerte, Józsa Krisztián együttes két ponttal érkezett a vasi megyeszékhelyre.

A kezdés előtt dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő, a klub tiszteletbeli elnöke serleget adott át Pődör Rebekának a 2023/24-es idény gólkirályi címéért. Az irányító 207 találatot jegyzett.

Villámrajtot vett a keleti együttes, az 5. percben 3-0-ra vezettek a vendégek, így Bo Rudgaard időt is kért. Pődör Rebeka révén megszerezte az első találatát a vasi együttes, majd Szmolek is eredményes volt, de a kisvárdaiak megint betaláltak (8. p.: 2-4).

Felváltva estek a gólok, a szombathelyieknél Pődör Rebeka és Szmolek Apollónia volt elemében. N. De Almeida büntetőt védett, majd a kipattanónál is hárított, a 12. percben összejött az SZKKA számára az egyenlítés (5-5). A vendégeknél Mátéfi is bemutatott több bravúrt, így a játékrész feléhez érve viszonylag kevés gólt láthattak a nézők (15. p.: 6-6). Józsa Krisztián rendelte magához a tanítványait.

A 16. percben, a mérkőzésen először megszerezte a vezetést Bo Rudgaard alakulat Kazai révén (8-6). A házigazda aztán nagyobb sebességre kapcsolt, és a 23. percben a meccsen először három volt közte (11-8). Józsa Krisztián kikérte második idejét is. N. De Almeida is parádézott, így a várdaiak nem tudtak felzárkózni.

A félidő végére összeállt Szeberémyiék védekezése, a Kisvárda hét percig nem talált be, a gólcsendet Ajano törte meg a 27. percben (12-9). A szünet előtt ismét rákapcsolt az SZKKA, így 14-10-zel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A szünet után Pődör Rebeka hetesből volt eredményes, amire Mérai válaszolt (15-11). A 37. percben a sokadik jó sánc után a hatgólos előnyért támadhattak Bujnochováék – eredménnyel (18-12). N. De Almeida továbbra is extrát hozott, így a 39. percben már 19-12 állt az eredményjelzőn. A vendégek mestere újra magához hívta tanítványait.

Emberhátrányból sikerült tovább növelni az előnyt, olybá tűnt, nem sok izgalom marad az utolsó húsz percre. Malovics találatával már tízzel ment az SZKKA (43. p.: 22-12). A keletiek megpróbáltka felzárkózni, a 49. percben 24-16 volt az állás. A vendégek 7 a 6 ellen támadtak, de a házigazda is rendre góllal fejezte be akcióit, így nem igazán csökkent a differencia.

Pődör Rebeka meglőtte a 12. gólját, így az 54. percben 28-20-ra vezetett a szombathelyi együttes. Az utolsó percekben sem engedtek ki a házigazdák, így teljesen megérdemelten szerezték meg szezonbeli harmadik győzelmüket.

MESTERMÉRLEG
Bo Rudgaard: – Nagyszerű győzelmet arattunk egy jó, kifejezetten gyors csapat ellen. A mai sikerünket a fantasztikus kapusteljesítménynek, valamint a remek védekezésnek köszönhetjük.
Józsa Krisztián: – Gratulálok a Szombathelynek. Ma rengeteg hibával játszottunk támadásban és védekezésben egyaránt. Noha tisztában voltunk azzal, hogy mi az erőssége az SZKKA-nak, nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk. Dolgozunk tovább.

SZOMBATHELYI KKA   30
KISVÁRDA MASTER GOOD  21

(14–10)

SZOMBATHELY: N. DE ALMEIDA – Akijama, Malovics 2, SZMOLEK 4, BUJNOCHOVÁ 3, PŐDÖR R. 13, Kazai 2. Cserék: Marinovic, Csatlós (kapusok), Török Fanni, Kulcsár D., Pődör B. 3, Djatevszka 2, Varga N., SZEBERÉNYI 1, Balogh P. Edző: Bo Rudgaard.
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – GÉM 3, Szabó Lili 1, L. KALAUS 3, Karnik Sz. 1, E. Novak 1, MÉRAI 4. Cserék: Leskóczi (kapus), Csáki L., Brajovics. 1, Gyimesi 3, Bucsi, Kovalcsik B., Ajano 1, Kostyó, Karé 3. Edző: Józsa Krisztián.
Szombathely, 500 néző. V: Andorka, Hucker. Az eredmény alakulása. 5. perc: 0-3. 12. p.: 5-5. 17. p.: 7-6. 23. p.: 11-8. 27. p.: 12-8. 36. p.: 17-12. 42. p.: 22-12. 46. p.: 23-13. 53. p.: 27-18. 57. p.: 29-20. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2

(Fotó: Pataki Gergő)

Savaria Fórum 33. évfolyam 32. szám - 2024.09.20
Fecskék veszélyben: az esős, hideg időjárás akadályozza a fecskék vonulását
Egyre több hívás és bejelentés érkezik országszerte az állatvédő szervezetekhez a tömegesen megjelenő fecskékkel kapcsolatban. A vonulásban lévő madarakat az esős, hideg idő kényszerítette megállásra.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Boris nem kímélte a megyét, tört-zúzott Szombathelyen is (képgaléria)
Ezen a héten eddig Kőszegen 160 milliméter eső esett. A Kendig-csúcson elhelyezett mérő 114 km/h-ás lökést regisztrált, a Kab-hegyen elhelyezett hivatalos szélmérő 131 km/h-át mért. Szombathelyt sem kímélte a vihar, kidőlt fákat és kerítéseket, letört faágakat, leszakadó vezetékeket hagyott maga után.
A GYSEV vonalán vannak olyak InterCity vonatok, amelyek ma nem közlekednek
A Sopronból 6:22-kor induló 987, és a Budapest-Keleti pályaudvarról 9:15-kor induló 992 sz. InterCity vonatok a mai napon nem közlekednek, hívja fel a figyelmet Facebook-oldalán a kimaradó járatokra a GYSEV Zrt.
Csönge a tűzvész után: összefogás és hála
A település, ahol hálásak a déli szélnek, a sok száz tűzoltónak, az oltóhelikopternek és a hétfői esőnek. Tüzes riport a kis kemenesháti faluból, ahol Petőfi egykoron viszonzatlan szerelemre gyúlt, Weöres Sándor a teljes gyerekkorát töltötte, mégsem csak ezek miatt emlékszik majd rá az utókor. Benn égett tűzoltó felszerelésről, az év legnagyobb karácsonyfatüzéről és az összefogás erejéről a Csönge környéki tűzvész után.