2024.10.24., csütörtök  •  Salamon napja
SZKKA: Hatalmas küzdelemben döntetlen a Vasas ellen (Képgalériával frissítve)

Az NB/I-es női kézibajnokság 5. fordulójában a Vasas látogatott a Haladás Sportkomplexumba. A fővárosiak az első félidőben jobbak voltak, de a szünet után Kulcsárék egyenlítettek, sőt, a vezetést is átvették. Az utolsó percben az ikszért támadhatott az SZKKA - ami sikerült is.

A meccs előtt negyed órával már szinte teljesen megtelt a Haladás Sportkomplexum csarnoka: a hat pontos SZKKA a 2 egységgel rendelkező Vasast fogadta. Érkeztek vendégszurkolók is: mintegy 20-25 drukker jöttek a fővárosból.

Villámrajtot vett a piros-kék alakulat, a 4. percben már 0-4 állt az eredményjelzőn – igaz, a vasiak kétszer is emberhátrányban játszottak. Az első hazai találatot Pődör Rebeka jegyezte a 6. percben büntetőből, de a Vasas továbbra is lendületben maradt. A 8. percben 3-6-os állásnál Bo Rudgaard kért időt.

Szilovicsék jól védekeztek, a szombathelyiek rengeteget hibáztak támadásban, a 11. percben mindössze három gól állt a nevük mellet (3-7). Konkoly Csaba alakulata ritkán hibázott, így a félidő feléhez érve maradt a négygólos angyalföldi előny (15. p.: 6-10).

Kapust cserélt Bo Rudgaard, Pődör Rebeka a 15. percben megkapta második kétpercét – nagyon nem indult jól a találkozó szombathelyi szempontból. A vendégek éltek is az emberelőnnyel, először vezettek 5 találattal (6-11).

Marinovic védése nagyon kellett, Kazai góljai pedig meccsben tartották a vasiakat. A 21. percben a Vasas kért időt 8-12-es állásnál. Marinovic ismét hárított kulcsszituációban, a 22. percben feljött mínusz kettőre az SZKKA (10-12). Kazait nem tudták tartani a vendégek, 5. találatával már 11-12-re zárkózott a házigazda. Jött egy szombathelyi rövidzárlat, amit könyörtelenül kihasználtak Domokosék (26. p.: 11-14).

Kettős emberelőnybe került a szombathelyi együttes, reménykedhettek a szurkolók, hogy a szünetre felzárkózhat a gárda. Ez részben sikerült is (13-14), de Dubánék rendezték soraikat, így kettő maradt közte (13-15).

A fordulást követően Pődör Rebeka köszönt be elsőként, majd Akijama találatával sikerült az egyenlítés (32. p.: 15-15). Mindkét fél eredményesen támadott, a védekezések nem működtek, így szép számmal potyogtak a gólok (34. p.: 17-17). N. De Amleida sérült meg, de szerencsére nem volt komolyabb gond.

Izgalmasan alakult a találkozó, Marinovic és Zsigmond is bemutatott egy-egy nagy bravúrt, de a Vasas kevesebbet hibázott, így 18-20-nál Bo Rudgaard hívta magához tanítványait. A 39. percben Kulcsár ismét egyenlített (20-20), és egy remek védekezés után a vezetésért támadhatott az SZKKA. A 41. percben – jó néhány kihagyott ziccer után – Akijama révén itt volt az előny, majd Bujnochová is eredményes volt. 22-20-nál a 42. percben a Vasas vezetőedzője kért időt.

A 4-0-ás sorozatot Boldizsár törte meg (22-21) – a hazaiak játéka vált pontatlanná, a 47. percben Oláh révén ismét ott volt az előny (22-23). A 48. percben egy kínai figura végén jött az egyenlítés Kazaitól – szépségdíjas találat volt!

Jött néhány igencsak furcsa játékvezetői ítélet, az 50. percben Pődör Rebeka ismét megszerezte a vezetést a vasiaknak (25-24), majd testvére révén sikerült megtartani az előnyt (26-25). Izgalmasan alakult a hajrá, az utolsó hét percnek egálról futottak neki a felek.

Felváltva estek a gólok, N. De Almeida védése után ismét a vezetésért ment az SZKKA az 57. percben: Pődör Rebeka hetesből be is talált, ám erre is jött válasz. A szombathelyiek rontottak támadásban, így az 59. percben 29-30-nál az angyalföldiek támadhattak.

A vendégek kértek időt 25 másodperccel a vége előtt. Hibázott a Vasas, így 13 másodperccel a vége előtt a szombathelyiek is időt kértek. Pődör Rebeka betalált, a fővárosiak is, de időn túl, így maradt az igazságos iksz.

(Fotó: Nagy Jácint)

SZOMBATHELYI KKA - VASAS  30-30 (13-15)

SZOMBATHELYI KKA: N. De Almeida – Varga N., Malovics, Szmolek 2, Bujnochová 3, PŐDÖR 9, KAZAI 7. Cserék: Marinovic (kapus), KULCSÁR D. 3, Pődör B. 3, Djatevszka, Szeberényi, Balogh P., AKIJAMA 3, Gönczöl, Török. Edző: Bo Ruudgard.
VASAS: ZSIGMOND P. – Domokos D. 3, JUHÁSZ F 2., SZILOVICS 4, Dubán 3, Boldizsár 2, OLÁH K 8. Cserék: Mészáros V. (kapus), Szabó Laura, Varjas, Farkas Johanna 2, Mihályi P. 2, Dombi K., Mile, Ferenczy D., NAGY N 4. Edző: Konkoly Csaba.
Szombathely, 500 néző. V.: Bóna, Földesi. Az eredmény alakulása: 7. perc: 2-5. 12. p.: 3-7. 17. p.: 6-11. 23. p.: 10–12. 27. p.: 11–14. 36. p.: 18–18. 42. p.: 22–20. 46. p.: 22–22. 53. p.:  26–26. 57. p.: 28– 27. Kiállítások: 8 p. ill. 8 p. Hétméteresek 4/4 ill. 4/4.

Savaria Fórum 33. évfolyam 36. szám - 2024.10.18.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Az Esztergom nyerte az újoncok rangadóját
Az NB/I-es női kézibajnokság 6. fordulójában az SZKKA kikapott Esztergomban. A házigazda már az első félidőben elhúzott, a fordulás után pedig tovább tudta növelni előnyét, így magabiztosan nyerte az összecsapást.