Szombathelyi siker a szakmák Európa-bajnokságán
A 70.000 m2-es versenyhelyszínen 38 szakma, 10 bemutató szakma volt jelen és adott betekintést a szakmák kulisszatitkairól a látogatók számára. A verseny mellett számos egyéb programmal is készültek a grazi versenyszervezők. Több Try a skill standon próbálhatták ki magukat a látogatók a versenyen is megjelenő szakmákban. Magyarország hetedik alkalommal vett részt a „Szakmák Európa-bajnokságán”, az EuroSkills Graz 2021 versenyen, amelyen 21 versenyszámban 26 versenyző képviselte hazánkat.
Látványos záróceremóniával ért véget a szeptember 23. és 25. között lezajlott EuroSkills Graz 2021 verseny. A szakmák Európa-bajnokságán 31 ország tehetséges fiatal szakembere mérte össze szakmai tudását 38 szakmában. A 12 sátorban 3 napon keresztül követhették a látogatók, hogyan dolgozik és mutatja meg tehetségét közel 400 fiatal szakember.
Az eredményeket tekintve Magyarország a 6. helyen végzett.
Hazánkat 26 versenyző 21 szakmában képviselte az alábbi eredményekkel:
Aranyérmesek:
Bokor Péter/ Hutter Péter – kertépítő - Kisalföldi ASZC Herman Ottó Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Szombathely
Szakértőjük: Gódorné Hazenauer Zita
Mérő Bálint –webfejlesztő
Fekete Martin – épületasztalos
Cságoly Laura – szépségápoló
Ezüstérmesek:
Bóné Áron Zoltán / Papp Ádám – informatikai rendszerüzemeltető
Bronzérmes:
Sajtos Dániel – bútorasztalos
Bemutató szakmákban
Ezüstérmesek:
Takács Zoltán/ Sipos Kristóf – ipar 4.0
Bronzérmesek:
Hökkön Szilárd / Kuller Máté – ipari robotika
Kategóriájában, az átlag pontszámon felül elért teljesítésért, kiválósági érmet vett át Simon Olivér festő szakmában, Nagy Nikolett fodrász, Uszkó Dorka Csenge grafikus, a Bakonyi Dávid és Kövér Dániel alkotta mechantronika csapat, Kató Szabolcs Áron virágkötő, Török Balázs Máté víz-, gáz- és fűtésszerelő.
Fotó: Euroskills, Soós Péter, Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.