Tappancs programot indítana Balassa Péter
A határozati javaslatban államilag indított kutya és macska ivartalanítási program, chippelés, iskolai edukációs program és az állatvédelmi szervezet autóinak megkülönböztető jelzéssel való felszerelése is szerepel.
A program főbb pontjai:
- Még idén szervezzen a Kormány nagyszabású, állami finanszírozású ivartalanítási akciót kutyák és macskák számára, bevonva az állatvédő szervezeteket.
- Alakítson ki ösztönző rendszert a chippel való ellátás és az ivartalanítás kapcsán.
- 2024. január 1-jétől felmenő rendszerben vezesse be a kötelező ivartalanítást azon kutyák számára, amelyek nem törzskönyvvel rendelkező tenyészállatok.
- Indítson a médiában a kötelező chippezésről kampányt annak érdekében, hogy az állattartók tisztában legyenek ennek kötelező jellegével, külön kihangsúlyozva, hogy ez már a kölykökre is vonatkozik.
- Biztosítson megfelelő költségvetési forrást az állatvédelmi szervezetek és működési engedéllyel rendelkező menhelyek részére, különös tekintettel a munkabérekre, továbbá adjon járulékmentességet ezen dolgozók számára.
- Nyújtson be olyan törvénymódosítást, amely lehetővé teszi a közigazgatási bírság kiszabását akkor is, ha a jogsértés nemcsak emberi életet, testi épséget vagy egészséget sért vagy veszélyeztet, hanem kedvtelésből tartott állatét is.
- Évi 20 órás keretben vezesse be az állatvédelmi oktatást az általános- és középiskolákban.
- Fektessen nagyobb hangsúlyt a segítségre szoruló haszon- és vadon élő állatok állatmenhelyek általi befogadására.
- Teremtse meg a lehetőségét annak, hogy az állatvédő szervezetek állatmentési feladatokat ellátó járműveire legyen lehetőség figyelmeztető jelzést adó készüléket felszerelni és használni.
A javaslatot hamarosan a Parlament Mezőgazdasági Bizottsága fogja tárgyalni.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.