Több mint 2,5 milliárd forintos áfacsalás miatt tartóztattak le öt embert
Ibolya Tibor közleményében azt írta: a gyanú szerint egy 44 éves férfi vezetésével jött létre a bűnszervezet még 2016-ban. Ennek tagjai személybiztonsági tevékenységet végző cégek adóelkerülésére többszintű céghálót hoztak létre. A számlázási lánc segítségével az érintettek cégenként mintegy 5 milliótól 873 millió forintig terjedő, összesen több mint 2,5 milliárd vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek.
A közlemény kitért arra is, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyi nyomozói nagyszabású akció során számolták fel a szervezetet és az ügyben több tucat embert hallgattak ki gyanúsítottként. Az ügyészség azért indítványozta a bűnszervezet vezetésével és a szintek irányításával gyanúsított három férfi és két nő letartóztatását, mert szerintük a gyanúsítottak szabadlábon hagyásuk esetén befolyásolhatnák a bizonyítást és lehetőségük lenne újabb, hasonló jellegű bűncselekményt elkövetni.
Az indítványnak a bíróság helyt adott és elutasította a bűnszervezet vezetésével gyanúsított férfi védőjének ötmillió forintos óvadékra vonatkozó javaslatát. A végzések nem véglegesek, a döntések ellen a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek - tartalmazza a közlemény.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.