Többször megverte, majd megfenyegette feleségét, hogy levágja a fejét
A tényállás szerint a vádlott és a sértett 2017-ben kötött házassága megromlott, köztük gyakorivá váltak a veszekedések. Ezek során a vádlott többször tettlegesen is bántalmazta feleségét. Így például 2019 májusában találkozott a sértettel egy sárvári ingatlanban, ahol szóváltásba keveredtek, amely végül ismét tettlegességbe torkollott, annak során pedig a vádlott a sértettet megragadta és a földre szorította, aki próbálva menekülni a vádlott szorításából megharapta a vádlott kezét, amely miatt a vádlott a még földön fekvő sértettet fejbe rúgta, majd miután a sértett felkelt, a vádlottal egymást ráncigálták, amely során a vádlott fejbe ütötte a sértettet.
A vádlott és a sértett – megromlott kapcsolatuk ellenére – 2019. július 7-én ismét találkoztak egymással Sárváron. Mivel a sértettnek nem volt hol aludnia, a sértett és a vádlott aznap kivett egy hotelszobát Sárváron, ahol két éjszakát töltöttek együtt. A két éjszaka árát, 39.000 forintot, másnap a vádlott fizette ki, majd 2019. július 9-én reggel mindketten távoztak a szállodából, a sértett pedig az esti órákban visszament busszal édesanyja Vas megyei otthonába. Másnap, 2019. július 10-én a vádlott telefonon hívogatni kezdte a sértettet, majd a déli órákban megjelent a sértett Vas megyei tartózkodási helyén, ahol a retesszel bezárt kaput kinyitotta és bement az udvarra, majd szidalmazni kezdte a sértettet, aki az udvaron található műhelyben bújt el. Mivel a vádlott a sértettet nem találta, távozott az udvarból. A vádlott ezt követően azonban rövid időn belül visszatért, és ismét bement az udvarba, a sértett pedig akkor már az udvaron ült egy fotelben, a visszatérő vádlott pedig ismét szidalmazni kezdte, majd a fáskamra mellett leállított fejszét a kezébe vette és azt lefelé tartva lóbálni kezdte, majd azért, hogy jogosnak vélt vagyoni igényének érvényt szerezzen, megfenyegette a sértettet azzal, hogy „szétüti”, „levágja a fejét”, „szétrugdossa”, „megöli”, ha nem adja vissza azt a pénzt, amit a vádlott a két éjszakáért fizetett a sárvári hotelben. A sértett eközben felugrott a fotelból és rákiabált a vádlottra, hogy távozzon az udvarból, és közölte vele, hogy kihívja a rendőrséget, majd tárcsázta a 112-es segélyhívó számot, amire a vádlott a fejszét elhajította, és távozott az udvarból, cselekménye így kísérleti szakban rekedt, azonban a rendőrök kiérkezéséig a helyszínen maradt.
A bíróság a vádlott bűnösségét ezen ügyektől függetlenül elkövetett csekély mennyiségű kábítószer, fogyasztás céljából tartásával elkövetett kábítószer birtoklásának vétségében is megállapította.
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és a védő elsődlegesen felmentésért, illetve a kiszabott szabadságvesztés enyhítése, továbbá végrehajtásának felfüggesztése érdekében jelentettek be fellebbezést.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.