Baráth Kornél új tankönyve a növényrendszertanról
A biológiai tudományok területén is folyamatosan zajlanak új kutatások és felfedezések, így fontos, hogy a tananyag és az oktatási anyagok lépést tartsanak ezekkel a változásokkal. Az elmúlt évtizedekben előtérbe kerülő technológiák radikálisan átalakították a növényrendszertannal kapcsolatos kutatásokat is: lehetővé tették az összefüggések jobb feltárását, mélyebb megértését.
Baráth Kornél elmondta a különböző növények között fennálló rokonsági, leszármazási viszonyokat a szakemberek már nem morfológiai (alaktani) alapokon, hanem elsősorban a genetikai anyag vizsgálatával, illetve összehasonlításával állapítják meg.
„A génszekvenálással kapott eredmények gyökeresen átírták a rendszertan tudományát az elmúlt húsz–huszonöt évben, amely ezáltal szinte folyamatosan változott. Az általam írt tankönyvben a jelenlegi legfrissebb, nemzetközileg elfogadott rendszerben elhelyezve ötszázkilencvenöt Magyarországon gyakori, vagy valamilyen más okból fontosnak ítélt növényfajt mutatok be és jellemzek részletesen”, fejtegette a szerző az ELTE Savaria Egyetemi Központ beszámolója szerint.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.