Új mentőállomást adtak át Kőszegen
Kőszeg városának egykori polgármesteri házában teljesítettek szolgálatot 1952 óta a mentőszolgálat munkatársai. Szerdán viszont történelmi pillanatokra került sor a határ menti városban. Elkészült a minden igényt kielégítő mentőállomás.
Ágh Péter országgyűlési képviselő visszatekintett a múltba, s elmondta, hogy mindannyian, akik felelősséget éreznek Kőszegért, azok már régóta vártak erre a napra. Régóta vártak arra, hogy egy méltó és szép helyszínen tudják ellátni a szolgálatukat a mentőszolgálatnak a munkatársai.
Az ünnepélyes megnyitón Molnár Karolina helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta, hogy nemcsak a város, a régió, hanem országos szinten is fontos mérföldkő az új mentőállomás. Az elmúlt évek során több állomás megújult vagy épp felújításon esett át. Ráadásul a kőszegi központ a környező településeken is ellátja életvédelmi feladatát.
Básthy Béla polgármester hangsúlyozta, a járás jelentős részét a mentőállomásnak kell majd kiszolgálnia. Nyilván jelent egyrészről egy 21. századi infrastruktúrát, másrészről figyelmet a városra. A mentőszolgálat 1952-től egy olyan épületben működött Kőszegen, ami már annak idején is teljesen alkalmatlan volt erre a célra. Az új mentőállomás a háziorvosi szolgálatnak is otthont adó egészségház melletti épületegyüttesben működik, megújultak az oda vezető utak és teljesen új a közműhálózat is.
Az ünnepség díszoklevelek átadásával az épület megszentelésével, valamint a szalag átvágásával ért véget. Ezt követően valamennyi érdeklődő megtekinthette az épület belső terét, valamint a különleges gépjármű mosóval is rendelkező garázst, amelyből két különböző irányba hajthatnak ki és be a mentőautók. A 21. századi igényeknek megfelelő létesítmény minden igényt kielégít.
Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója hozzátette, több, mint 2500 négyzetméteres telken - zöldmezős beruházásként - egy majdnem 400 négyzetméteres mentőállomás épült Kőszegen. Két mentőegységük teljesít itt szolgálatot. Egy autómosó és szociális helységek épültek, de van oktatótermük és próbáltak olyan mentőállomást létesíteni, ami a jövőbe mutató, fenntartható, zöld mentőállomás. Így napelemmel, elektromos járművek töltési lehetőségével is próbáltak élni, hogy a következő generáció is sokáig tudja használni ezt a mentőállomást.
Az új mentőállomás az egészségház, valamint a gyermek rendelők közvetlen szomszédságában épült fel. A beruházás a kormányzati források bevonásával 600 millió forintból valósult meg.
Forrás: SZTV
Fotó: MTI/Katona Tibor
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.