Van néhány buktatója a lagzizásnak
A lakodalmak kétszáz fős létszámkorlátja nem jelent érdemi akadályt, ugyanis egy házasságkötésre átlagosan nyolcvan-száz főt hívnak meg a párok, de népszerűek az ennél kisebb esküvők is, írta a novekedes.hu, esküvőszervezői forrásokra hivatkozva. Az egyéb családi és magánrendezvényeken ötven fős a limit.
Május vége óta nemcsak szűk körű ceremóniát, hanem lakodalmat is lehet tartani. Ráadásul, míg egy átlagos zenés-táncos rendezvény kizárólag védettségi igazolással látogatható, addig egy lagzin enélkül is részt vehet a násznép.
A házasságkötési szertartás, miként a temetés, nem minősül rendezvénynek, így nem érinti a korlátozás. Ha a polgári házasságkötést nem házasságkötő teremben, polgármesteri hivatalban vagy templomban tartják, akkor védettségi igazolványt itt sem kell felmutatni.
Van azonban néhány pontja a szabályozásnak, amit nem árt figyelembe venni a tervezésnél, hogy zökkenőmentesen mondhassák ki a boldogító igent – hívta fel a figyelmet a portál.
Például figyelni kell arra a vidéki helyszínek esetében, ahol ideális esetben mindenki ott töltené az éjszakát, hogy akik nem tudnak igazolványt felmutatni, este haza kell utazniuk.
Másik problémás kérdés a külföldi vendégek meghívása, ők ugyanis külföldi állampolgárként biztosan nem rendelkeznek magyar védettségi igazolvánnyal, eleve kérdéses, hogy beutazhatnak-e az országba.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.