2024.09.15., vasárnap  •  Enikő, Melitta napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: gálázott a Répcelak, de a Lukácsháza is nagyon magabiztos győzelemnek örülhetett

A Sé kétgólos hátrányból fordítva aratott idegenbeli győzelmet, a Kőszeg, a Kemenesalja, a Gencsapáti és az Uraiújfalu pedig egyaránt egygólos hazai sikert könyvelhetett el. A Szeleste három gólja három pontot ért a Boba ellen.

Kemenesmagasi FC - Sé Honvéd SE 3-5 (2-0)      Kemenesmagasi, vezette: Pintér

Kemenesmagasi: Kerekes - Koronczai, Bokányi (Csempesz, 76.), Rosta (Király, 46.), Molnár Zs., Horváth, Kopházi, Csite, Takács, Molnár T., Varga (Nagy, 76.)

Sé: Papp - Séfer, Kovács, Werderits, Tóth, Nemes, Rada (Pados, 86.), Hende (Nagy, 64.), Lendvai, Medve, Kiss

Gólszerzők: Molnár T. 2 (9., 30.), Kopházi 67., ill. Kovács 2 (50., 70.), Kiss 2 (52., 75.), Nemes 71.

A hazaiak tettek szert kétgólos előnyre a szünetben, majd vezettek 3-2-re is, a séiek azonban nem adták fel és végül 5-3-as idegenbeli győzelemnek örülhettek.

Büki TK - SCHOTT Lukácsháza SE 2-7 (1-3)    Bük, vezette: Andrejek

Bük: Gábriel - Szalai, Németh, Bősze, Kiss, Dobos, Bakos (Szilágyi, 57.), Redőcs, Komjáthy, Kocsis (Horváth, 80.), Sodics (Hutvágner, 80.)

Lukácsháza: Bán - Bolfán (Lipics, 46.), Mester, Osztrosits (Horváth, 46.), Dan, Vörös, Zugonics, Markó M., Csuka (Markó Cs., 61.), Gombás, Krancz (Németh, 70.)

Gólszerzők: Sodics 41., Szilágyi 78., ill. Csuka 8., Mester 14., Gombás 22., Horváth 50., Dan 2 (74., 83.), Németh 91.

A Lukácsháza gólzáporos mérkőzésen 7-2-es, magabiztos győzelmet aratott a Bük vendégeként a bajnokság második játéknapján.

Répcelaki SE - Jánosháza VSE 9-0 (4-0)       Répcelak, vezette: Bagoly

Répcelak: Molnár D. (Vass, 69.) - Gallen A., Dulicz, Németh B. (Tóth, 76.), Pinezits (Kiss, 46.), Baán, Németh D. (Süle, 46.), Gallen I., Németh G., Csordás, Molnár Á. (Csete, 69.)

Jánosháza: Dikovecz - Lőrincz, Balogh, Talabér, Svendor, Vágusz P. (Vágusz R., 58.), Tóth B., Tóth L., Dittman, Benkő, Hajdú

Gólszerzők: Csordás 2 (18., 33.), Pinzeits 26., Németh B. 2 (37., 65.), Süle 2 (51., 75.), Kiss 60., Gallen A. 73.

Közönségszórakoztató, remek játékkal rukkolt elő a Répcelak, rengeteg helyzetet dolgozott ki, amiből kilencet gólra váltott, így nem volt kérdés, hogy ki volt a jobb csapat a találkozón. A vendégek becsületesen végigküzdötték a mérkőzést, de csak ennyire futotta az erejükből.

Kőszegi Lóránt FC - Gérce-Vásárosmiske KSE 2-1 (1-0)     Kőszeg, vezette: Szabó

Kőszeg: Puporka - Lintner, Kovács D., Fehér, Lakatos (Molnár, 46.), Kovács Zs. (Őri, 91.), Réti (Kiss, 93.), Varga, Takács, Kolompár (Orosz, 46.), Szolyák

Gérce-Vásárosmiske: Lengyel - Soós (Major, 46.), Károlyi, Németh B., Lerik, Mórocz, Kövesdi A., Pethő (Németh Z., 30.), Kovács, Kövesdi D., Sebestyén (Tóth, 46.)

Gólszerzők: Réti 46., Orosz 65., ill. Németh 70.

Kiállítva: Lerik 77. (Gérce-Vásárosmiske)

A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, már az első percben kimaradt egy nagy lehetőség. A vendégek az ivószünet után feljavultak, de komoly gólszerzési esélyük nem adódott. A 44. percben egy szép bal oldali támadás végén Kovács Dominik beadását Réti Milán juttatta a kapuba, így a Kőszeg előnnyel mehetett a félidőre. A szünetben hármas hazai csere történt, ami új lendületet adott a kőszegi csapatnak. A 65. percben már 2-0 volt az állás, Orosz egy szép egyéni akció végén lőtte a labdát a bal felsőbe. 5 perccel később egy jól eltalált átlövéssel szépített a vendég csapat, de igazi helyzeteket nem tudott kialakítani. A hazaiak veszélyesen kontráztak, többször is eldönthették volna a mérkőzést, de nem sikerült a kapuba találni. Ez majdnem megbosszulta magát, a 85. percben a beszámoló szerint egy erősen véleményes büntetőt ítélt a játékvezető a vendégek javára, amit Puporka Dániel a hazaiak kapusa bravúrral védett, így a 2-1-es eredmény már nem változott. A hazaiak ha nem is sziporkázó játékkal, de megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot a végig küzdő tavalyi bajnok ellen.

Kemenesalja Futball Club - Alsóújlaki SC 1-0 (1-0)     Vönöck, vezette: Pungor

Kemenesalja: Kovács - Németh, Princzes, Lőrincz, Czöndör (Smidéliusz, 90.), Binder (Őri, 77.), Kóbor (György, 80.), Balázsi, Erdélyi, Manganelli, Varga

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Oláh (Káldi, 58.), Hantó (Varga N., 72.), Toldi (Bödei, 58.), Varga Á., Gampel Dá. (Hancz, 77.), Vasas, Pintér, Varga R.

Gólszerzők: Binder 31.

A Kemenesalja javított a Gérce elleni nyitány után és ezúttal már három ponttal gazdagodott az Alsóújlak legyőzésének köszönhetően.

Gencsapáti KSE - Bozsoki SE 2-1 (2-0)      Gencsapáti, vezette: dr. Polgár

Gencsapáti: Horváth Gy. - Horváth B., Szabó, Janzsó, Sátori (Egyed, 77.), Dancs, Bokor, Tóth (Somogyi, 77.), Lőrincz (Németh, 77.), Mucza, Skrapits (Horváth D., 86.)

Bozsok: Varga M. - Bigner, Kratochwill, Kalmár (Iker, 71.), Nagy (Szárnyas, 83.), Marti (Dan, 50.), Dévényi, Varga B., Kaposi, Tompek (Pál, 71.), Kiss

Gólszerzők: Lőrincz 9., Dancs 46., ill. Dan 87.

Kiállítva: Dévényi 46. (Bozsok)

A hazaiaknál a játék ugyan még akadozott, győzni akarásból, lelkesedésből azonban jelesre vizsgáztak és talán nem érdemtelenül győzték le a masszív, jó erőkből álló bozsoki gárdát. A vendégek erejét mutatja, hogy a második játékrészt emberhátrányban játszották végig és a hajrában igencsak közel voltak az egyenlítéshez.

Uraiújfalu Sportegyesület - Elektromol-Spari FC 1-0 (1-0)     Uraiújfalu, vezette: Spitzer

Uraiújfalu: Pócza - Binder, Keszei, Szabó, Burka (Bokor L., 87.), Kollárits, Tóth (Pungor, 73.), Németh (Vajnai, 87.), Farkas (Vörös E., 87.), Bokor B., Vörös M. (Agg, 46.)

Spari: Farkas - Boldizsár, Láda, Jónás, Varsányi, Pados, Tóth Zs. (Horváth, 84.), Tóth A., Sipos (Holdosi, 62.), Schmidt, Kelemen

Gólszerzők: Farkas 42.

Az Uraiújfalu második mérkőzését is megnyerte, így két forduló után hat ponttal áll a tabellán.

Szeleste-Pósfa SE - Boba Sportegyesület 3-0 (1-0)      Szeleste, vezette: Kulman

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Maráczi, Kovács R., Fülöp, Pethő (Vajda, 46.), Molnár (Taródi, 87.), Baranyai (Horváth E., 69.), Nagy, Földi, Horváth L. (Pataki, 69.), Kovács Á. (Gál, 24.)

Boba: Fábián - Fodor (Magyar, 46.), Szabó, Dákai, Gorácz, Horváth, Kecskés (Géczi, 46.), Mester (Balogh, 46.), Kovács, Nagy, Dornai

Gólszerzők: Kovács R. 45., Fülöp 65., Nagy 92.

Kiállítva: Dornai 35. (Boba Sportegyesület)

Közel egyenlő erők küzdelme zajlott az első félidőben. A vendégcsapat a 35. percben tíz főre fogyatkozott egy durva szabálytalanság után. Ezt követően a hazaiak fölénybe kerültek és a félidő végén egy jól eltalált lövéssel meg is szerezték a vezetést. A második felvonásban is a szelesteiek kezdeményeztek és két újabb góllal tették biztossá a megérdemelt hazai győzelmet.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 31. szám - 2024.09.13.
Iskolajárat megy mától a Déli városrészről
A mai naptól iskolajárat közlekedik a 21-es járat előtt 5 perccel, 6:38-kor a Sport térről, írja közösségi oldalán a Blaguss Agora Hungary.
Hatalmas tűz pusztított Csönge térségében, éjfélre a lángokat sikerült megfékezni (frissítve)
Tegnap éjfélre sikerült megfékezni a lángokat Csönge térségében, több száz tűzoltó és önkéntes segédkezett az oltási és mentési munkálatokban. Az oltást a feltámadó szél is nehezítette. A lángok a közeli fenyőerdőt is elérték, a tűzzel érintett terület nagysága estére elérte a kétszázötven hektárt.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Itt az összefoglaló videó a brutális csöngei tűzvészről
A hatalmas, Kenyeri-Vönöck-Csönge térségében pusztító tűzben két nap alatt közel 250 hektár égett le, a károk összesítésée csak ezután kezdődhet meg. Az utómunkákon jelenleg is több tűzoltó egység dolgozik. A 112Press.hu készített drónos összefoglaló videót a példátlan tűzvészről.
Óriási tűz pusztít a Kemenesalján - videókkal, fotókkal
Hatalmas területen, mintegy 250 hektáron tombol a tűz csütörtök délelőtt óta Vönöck-Kenyeri-Csönge térségében. A legmagasabb fokú, 5-ös riasztással, nagy erőkkel a helyszínen dolgozó tűzoltóknak több területet fel kellett adniuk, mert a lángok lakott részek felé közelítettek. Csönge határában egy sertéstelep került veszélybe, a hatalmas füst 50 kilométerről is látszik.