2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: nem hibáztak az élmezőny tagjai, továbbra is nagy a harc a bajnoki címért

A Gérce, a Lukácsháza, valamint a Pecöl is begyűjtötte a három pontot, így két fordulóval a bajnokság vége előtt négy pont van az első, valamint a harmadik helyezett között. A Kőszeg zsinórban negyedik mérkőzésén aratott győzelmet, a Répcelak és a Boba is idegenben nyert. A Bozsok a Gencsapáti vendégeként fordított hátrányból az utolsó tíz percben, a Kemenesalja a Mersevátot verte.

Alsóújlaki SC - Kőszegi Lóránt FC 0-1 (0-1)     Alsóújlak, vezette: Imre

Alsóújlak: Gábor (Baba, 79.) - Gampel Do., Kaposi, Pados (Vasas, 46.), Hantó, Toldi, Varga Á., Gampel Dá. (Oláh, 64.), Káldi, Nagy, Varga R.

Kőszeg: Berber - Kiss, Lintner, Fehér, Lakatos, Marti, Varga Sz. (Horváth, 77.), Kovács, Réti, Varga D., Takács

Gólszerzők: Takács 20.

Kiállítva: Varga R. 88. (Alsóújlak)

A kőszegiek továbbra sem lassítanak, ezúttal az Alsóújlak otthonában hagyhatták el győztesen a játékteret.

Kemenesalja FC - Merseváti SE 3-2 (1-1)     Vönöck, vezette: Magyar

Kemenesalja: Kovács - Németh, Szakál, Őri (Bodor, 83.), Czöndör (Binder, 60.), Péter, Kóbor (Manganelli, 83.), Balázsi, Lőrincz M., Varga (Lőrincz G., 66.), Ölbei

Mersevát: Patyi - Gönye, Fülöp, Kulman (Dénes, 66.), Orbán, Homlok, Nagy (Szalai-Golda, 86.), Mesterházy, Szalai (Takács M., 66.), Döbröntei, Takács B.

Gólszerzők: Balázsi 4., Péter 58., Varga 64., ill. Homlok 45., Orbán 88.

A Kemenesalja gólgazdag mérkőzésen tudott nyerni, aminek köszönhetően megőrizte negyedik helyét a tabellán.

Kemenesmagasi FC - Gérce-Vásárosmiske KSE 1-2 (1-1)        Kemenesmagasi, vezette: Pungor

Kemenesmagasi: Kelemen D. - Poós, Molnár Zs. (Princzes, 81.), Horváth, Csite (Csempesz, 51.), Balogh, Kelemen B., Palotai, Kerekes, Kopházi, Molnár T.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi (Lengyel, 64.) - Máthé, László, Németh B., Lerik (Kovács, 56.), Mórocz (Lakatos, 69.), Major, Nunkovics, Csonka, Kövesdi, Németh Z.

Gólszerzők: Balogh 36., ill. Mórocz 43., Németh B. 70.

A Kemenesmagasi a 36. percben ráijesztett a listavezetőre, amely azonban a hazaiak vezető találata után pár perccel egalizált, majd a 70. minutumban a három pontot érő találatot is megszerezte.

Elektromol-Spari FC - Boba Sportegyesület 0-4 (0-1)        Szombathely, vezette: Kondor

Spari: Pungor - Boldizsár, Varsányi, Tyahor, Pados, Tóth (Gulyás, 78.), Majtényi, Sipos, Schmidt, Holdosi (Lakatos, 88.), Kelemen

Boba: Fábián (Deutsch, 85.) - Kovács, Fodor, Géczi (Porkoláb, 70.), Kozári, Szabó, Dákai, Gorácz, Borsodi (Balogh, 53.), Kecskés, Szigeti

Gólszerzők: Géczi 20., Fodor 2 (52., 76.), Szabó 59.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, a fordulás után azonban a Boba kihasználta a hazaiak megingásait és megérdemelt győzelmet aratott.

Szeleste-Pósfa SE - Pecöl SE 2-3 (0-0)        Szeleste, vezette: Pintér

Szeleste-Pósfa: Gombor - Vajda (Pataki, 80.), Kovács R., Fülöp, Molnár, Baranyai (Pethő, 73.), Nagy, Kiss, Szele (Kovács Á., 46.), Horváth, Földi (Szentgyörgyvári, 88.)

Pecöl: Kollarics - Kurucz, Láda, Gyürü (Varga, 88.), Farkas, Kiss (Baranyai, 53.), Hóbor, Márok (Őri, 88.), Horváth (Szekeres, 75.), Kasza, Nagy

Gólszerzők: Kovács Á. 58., Kiss 91., ill. Gyürü 2 (50., 87.), Márok 64.

Kiállítva: Fülöp 60. (Szeleste-Pósfa)

Az első félidőben jó iramban gyűrték egymást a csapatok, de a kapuk nem sokszor forogtak veszélyben. A második játékrészben gyorsan rúgtak egy-egy gólt a felek, majd ezután történt egy olyan eset, ami nagyban befolyásolta a meccs végkimenetelét: egy hazai helyzet után a játékvezető óriási meglepetésre színészkedés miatt felmutatta a szelesteiek játékosának a második sárga lapját, tehát kiállította. Ezzel kapcsolatban a Szelestei Sportkör két dolgot szeretne üzenni a fiatal játékvezetőnek a tudósításon keresztül (próbálták szóban is elmondani, de a fiatalember nem adott rá lehetőséget): egyrészt a szelesteiek 8-as számú játékosa azóta sem tud cipőt húzni, úgy rátapostak az esetnél, szó sem volt szimulálásról, másrészt pedig nézve a külföldi és magyar meccseket, a játékvezetők nagyfokú empátiával, társként tekintve viselkednek a játékosokkal szemben. Ez az osztályban vezető fiatal sporiknál nem felfedezhető. Talán ez fontosabb, mint a szabályok "mintaszerű" betartatása. A Szeleste gratulál a pecöli csapatnak!

Gencsapáti KSE - Bozsoki SE 1-2 (0-0)     Gencsapáti, vezette: Pungor

Gencsapáti: Horváth - Kovács (Egyed, 87.), Janzsó, Sulyok, Soldatenko, Dancs (Skrapits, 87.), Fülöp (Lőrincz, 87.), Bokor, Tóth (Varga, 79.), Sátori, Iker

Bozsok: Varga M. - Kalmár, Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Pál, 68.), Nagy (Kovács, 87.), Marti (Szalai, 68.), Varga B. (Iker, 93.), Tompek (Kaposi, 68.), Németh, Kiss

Gólszerzők: Iker 55., ill. Németh 81., Bigner 87.

A kellemes időben, sok szurkoló előtt lejátszott mérkőzésen két azonos képességű csapat közül a vendégek a találkozó hajrájában fordítottak és elvitték a három pontot. Hazai részről az első félidőben két büntető is kimaradt. A tudósítás szerint sajnos a vendégek szurkolói közt ismét megjelentek a rasszista bekiabálások, de végre volt egy olyan játékvezető, aki ezt rögzítette is a jegyzőkönyvben.

Sé Honvéd SE - Répcelaki SE 2-5 (0-1)      Sé, vezette: Imre

Sé: Papp - Kiss Márton (Rada, 46.), Werderits, Tóth (Kiss Máté, 46.), Dénes (Márton, 67.), Fichtacher, Hende (Medve, 60.), Lendvai, Sümegi, Uri, Szalay (Pados, 80.)

Répcelak: Antoni - Kiss Z., Gallen A., Csontár, Tóth (Kiss G., 72.), Németh D., Gallen I., Pinezits (Baranyai, 80.), Baán, Németh G., Krétai

Gólszerzők: Rada 50., Kiss Máté 88., ill. Pinezits 2 (13., 52.), Krétai 2 (53., 78.), Németh G. 92.

Kiállítva: Sümegi 46., Fichtacher  72. (mindketten Sé)

A hazai csapat nem tudott megfelelni az elvárásoknak. Mélyen tudása alatt játszott minden játékos, csak felvillanásaik voltak, ez pedig kevésnek bizonyult. A vendég alakulat azt csinálta, amit ilyenkor kell: beállt védekezni és gyors ellentámadásokat vezetett, eredményesen. A két hazai kiállítás sem könnyítette meg a felzárkózás lehetőségét. Ugyan a második félidő elején egalizált a vendéglátó, de rögtön utána két perc alatt két gólt kapott, amelyre már nem volt válasz. A vendégek teljesen megérdemelt győzelmet arattak az enerváltan, sok hibával játszó séiek felett.

Uraiújfalu SE - SCHOTT Lukácsháza SE 1-2 (0-2)     Uraiújfalu, vezette: Németh

Uraiújfalu: Pócza - Szabó M., Binder, Keszei, Burka, Kollárits, Csete, Szabó T., Dornai, Vajnai, Pethő

Lukácsháza: Bán - Lipics, Vörös, Döbör (Csörnyi, 67.), Mester, Bősze, Dan, Osztrosits, Toldi (Gyüre, 67.), Ágoston (Bolfán, 77.), Gombás (Németh, 82.)

Gólszerzők: Gombás 70. (öngól), ill. Mester 29., Dan 44.

A hazaiak ezúttal sem tudtak kimászni a gödörből, a Lukácsháza pedig győzelmével tovább üldözi az éllovas Gércét.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 35. szám - 2024.10.11.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.