A vármegyében több mint 3500 iskolás kapott ingyenesen notebookot
A Bolyai-iskolában pénteken osztották ki a notebookokat. 195 diák kapott modern gépet, akiknek a szülei előzetesen regisztráltak. A gép használható sima notebookként, a mérete alapján kis kezes, ütés- és vízálló, érintőképernyős, így akár kihajtva tabletként is funkcionál.
Papp Tibor, az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium igazgatója az SZTV érdeklődésére azt mondja, a covid-időszak megmutatta, hogy digitális eszközellátottság terén még van mit pótolni. Nagyon kevesen rendelkeztek saját notebookkal, ami megnehezítette a digitális távoktatást. Ma már ez nincs így, de rengeteg olyan módszertani elemet használnak, amiben jól tudják hasznosítani a diákok a notebookokat, nemcsak a digitális kultúra, hanem minden tantárgy esetében.
A digitális oktatás fejlesztését célzó programot uniós támogatással a Klebelsberg Központ valósítja meg, minden iskola részesül belőle. Tavaly februárban volt az első kör, most pedig a 7. és 10. osztályosok kaptak notebookot. A gépet hazavihetik, használhatják gyűjtő- és projektmunkához, házi feladatok megoldására. Könnyen összeköthető a digitális táblával, így az órai munkában is nagyobb távlatok nyílnak.
Papp Tibor hozzátette, hogy a héten tartandó nevelési értekezletüket pont annak szánják, hogy módszertanilag megújítsák a digitális oktatást, erre fogják képezni a kollégákat. Idén az összes tanteremben digitális panel került fel a régi krétás táblák helyett, ez rengeteg új eszköz bevezetését tette lehetővé.
A szülő anyagi felelősséggel tartozik a gépért, az nem adható tovább másnak. Az általános iskolások 8. osztályig, a gimnazisták érettségiig tarthatják maguknál. Hosszú távon az a cél, hogy a 20 kilós iskolatáskákat egy ilyen gép leváltsa.
November 30-ig az 5., 6. és 9.-es gyerekek szülei is regisztrálhatnak a Kréta rendszeren keresztül, számukra a következő ütemben, jövő tavasszal osztanak notebookokat.
Forrás: SZTV
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.