WSSZ: nívós népszínház körvonalazódik
A csütörtöki sajtótájékoztatón Szabó Tibor, a WSSZ igazgatója, Jászai-díjas színművész kifejtette: „A Covid nagyon megnehezítette a dolgunkat, és boldogok vagyunk, hogy a járvány csitultával, feszített tempóban és játékrenddel, bő két hónap alatt leróhatjuk az adósságunkat a bérletes nézők felé.”
A 2021/2022-es évadban hat bérletes bemutatót terveznek. Az Ájlávjú című világhírű musicalt (szerzők: Jimmy Roberts, Joe DiPietro) Harangi Mária rendezi (Szinetár Miklós zenés szakirányú osztályában végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen; az Operaház játékmestere), számos nagysikerű előadást vitt már színre. Az Ájlávjú ősbemutatója 1996-ban New York-ban volt, azóta húsz országban játsszák. Számtalan élethelyzettel találkozhatunk, amiket önirónia, szeretet s makacs optimizmus hat át. A legfőbb mottója: szeretni, szeretve lenni jó. Élőzenével mutatják be.
Kiss Csaba viszi színre Jacques Audiberti (1899-1965; francia költő, regényíró, az absztrakt színház képviselője) Árad a gazság című színművét, ami egyszerre dráma és komédia, klasszikus és húsba maróan modern alkotás.
Shakespeare Vízkereszt, vagy amit… című fordulatos, sziporkázó komédiáját, ami könnyedén szól a legkomolyabb dolgoktól, vágyakról és szerelmekről, Horváth Csaba rendezi. (Ez közös koprodukció a Forte Társulattal.)
Shakespeare a mellényzsebben címmel („Ez művészet? Kabaré!” alcímmel) szerkesztett és alkalmazott színpadra – szintén izgalmasnak ígérkező – előadást Kelemen Zoltán (szilveszterre tervezik a premiert).
Bartha Lajos (1878-1964; Kossuth-díjas író) Szerelem című színművét Nagy Cili rendezi. Az alkotást a magyar Három nővérnek is nevezik. A főhősnők nemcsak várnak, hanem hajlandóak megvívni a harcot a szerelemért. Cselekednek a boldogságért. Voltaire (1694-1778) Candide című pikareszkjét Nagy Péter István állítja színpadra. Az 1759-ben született mű szatirikus hangvételű, élesen világít rá saját kora viszontagságaira.
Öt bérleten kívüli bemutatót tervez a WSSZ. Visky András: Pornó – egyszemélyes játék. Csonka Szilvia, második gyermekének születése után, ezzel tér vissza a teátrum deszkáira (ő rendezi is). A WSSZ és a Mesebolt Bábszínház közös produkciója lesz Patrick Ness és Siobhan Dowd: Szólít a szörny című műve, a rendező Vidovszky György. A Kavicsröptetők című darabban (szerzője e sorok írója – szp) lép újra a szombathelyi teátrum deszkáira Kiss Mari és Trokán Péter. Illés László filmrendező jegyzi az előadást. A jövő zenéje címmel Szerémi Zoltán mutatja be előadóestjét. Lipták Ildikó: Az ajándék című története a WSSZ és a Kerekasztal Színház közös – nevelési – produkciója lesz Horváth János Antal rendezésében.
Előbemutatót is terveznek jövő májusra, Csehov (1860-1904) Sirály című színművét Sardar Tagirovsky rendezi. A WSSZ műsorán marad: A Pál utcai fiúk, Ádám almái, A padlás, Haragossziget, Farsang…, Abigail bulija.
Az évadbérlet hat előadást tartalmaz, egész évadra szól. Három típusból választhatnak a nézők: hétköznapi (kedd, szerda, csütörtök, szombat délután), hétvégi (péntek, szombat este) és premier bérlet (péntek). Lesz szabadbérlet is: öt, szabadon választott előadást tartalmaz, egész évadra szól (nem konkrét helyre és napra). A bérletek értékesítése augusztus 2-án kezdődik. Szabó Tibor direktor többek között elmondta azt is, hogy „a társulati névsor még nem végleges, vannak távozók, és lesznek érkezők, erről majd az évadzáró társulati ülésen fogok részletesebben beszélni, július elsején.”
Szenkovits Péter
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.