Zárlatot rendeltek el egy bajorországi járásban
A járási egészségügyi hivatal szakemberei már nem tudják feltárni a fertőzési láncolatokat, ezért "a legszigorúbb protokollt kell alkalmazni, hogy minél hamarabb visszanyerjük az ellenőrzést a járvány felett" - indokolta a döntést Markus Söder bajor tartományi miniszterelnök.
A kedd 14 órától legalább két hétig érvényes szabályok szerint az Ausztriával határos alpesi járásban élő mintegy 105 ezer ember csak nyomós okkal hagyhatja el az otthonát. Mindenki csak egyedül vagy a háztartásában élőkkel tartózkodhat a lakásán kívül. A nyomós okok közé tartozik a munkavégzés, bevásárlás és a mozgás a szabadban.
A járás valamennyi településén zárva tartanak a vendéglátóhelyek, szórakozóhelyek, kulturális intézmények, és a hotelekben, panziókban csak a munkájuk miatt úton lévő emberek szállhatnak meg. Az iskolákban és óvodákban ügyeleti rendszert vezetnek be, kizárólag azokat a gyerekeket fogadják, akik napközbeni elhelyezését nem tudja megoldani a család.
A berchtesgadeni zárlat a legsúlyosabb járványügyi korlátozó intézkedés Németországban a koronavírus-járvány első, tavaszi hullámának lecsengése óta.
A járványügyi védekezés legfontosabb németországi irányadó értéke, az úgynevezett hétnapi fertőzésgyakoriság (incidencia) - amelyet a megelőző hét napon regisztrált új esetek százezer lakosra vetített számaként határoznak meg - Berchtesgadenben hétfőn elérte a 272,8-at.
Az országszerte követett eljárás szerint akkor kell megtenni az általános fertőzéshigiéniai óvintézkedéseken - maszkviselés, távolságtartás, gyakori kézmosás és szellőztetés - túlmutató első pótlólagos járványlassító intézkedéseket, amikor ez az érték meghaladja a 35-öt, és még további szigorításokat kell elrendelni, amikor ez az érték felszökik 50 fölé.
Berchtesgadenben alig néhány nap alatt ugrott meg a regisztrált SARS-Cov-2-fertőzések száma, vasárnap például 57 új esetet vettek nyilvántartásba. A vírus valószínűleg egy nagyobb összejövetel következtében, illetve a szomszédos ausztriai Salzburg tartomány egy súlyosan fertőzött területéről, Kuchlból bejutva kezdett el minden korábbinál gyorsabban terjedni az alpesi vidéken.
Forrás: MTI
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.