Zsebpénzt is kapnak az államtól a külföldi nyelvtanfolyamra a diákok
Angol nyelvi órán a Bolyai gimnáziumban a diákok vizsgafeladatokat oldanak meg, és a szóbeli kommunikációt gyakorolják. A 9. és a 11. osztályosoknak erre idegen nyelvi környezetben is lehetőségük lesz, nyáron bármelyikük részt vehet egy 2 hetes külföldi nyelvtanfolyamon. 90 százalékuk döntött úgy: nem hagyja ki ezt a lehetőséget.
A diákok eldönthetik, hogy egyénileg vagy csoportosan szeretnének utazni. Ez utóbbi esetén az iskola feladata a szervezés és a külföldi nyelviskolával való kapcsolatfelvétel. A programot támogató Tempus Közalapítvány honlapján tették közzé a választható, több száz minősített nyelviskolát, amelyek az oktatás mellett a szállásról, az ellátásról és a szabadidős programokról is gondoskodnak. Virághné Szalai Zsuzsa angoltanár elmondta, hogy az oktatás mellett nagyon sok délutáni programot is ajánlanak, ezek között vannak sport- és kulturális programok, kirándulások.
A programot teljes egészében az állam finanszírozza. A nyelviskolák tanulónként maximum 1500 eurót kapnak a képzés, a programok, a szállás és a teljes ellátás fejében, a diákoknak pedig fejenként legfeljebb 234 ezer forintot utalnak: ebből kell kigazdálkodniuk az utazást, a biztosítást és a költőpénzt.
A Horváth Boldizsár szakgimnázium diákjainak fele is utazik. A legnépszerűbb úticél Málta, de mennek Angliába, Írországba és Ausztriába is. Míg a bolyaisok családoknál, ők kollégiumban laknak majd. A program 500 ezer forinttal támogatja a kísérőtanárok utazását. Bedők László némettanár szerint ez mindenképpen vonzó az adott fizetése mellett, tehát csak előnnyel jár.
A támogatási kérelmet a program weboldalán kell benyújtani, a februárban megnyíló pályázati felületen. A Külföldi Nyelvtanulási Program célja a fiatalok nyelvtudásának fejlesztése mellett motivációjuk növelése, nyelvhasználati gátlásaik oldása és a tapasztalatszerzés idegen nyelvi környezetben.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.