A bábszínház rejtelmeibe is beavatják a szülőket
Kovács Géza igazgató elmondta, az alapvetés az volt, hogy ne egy öncélú magamutogatás legyen, hanem egy olyan technikába avassák be a szülőket és a gyerekeket, amelyeket otthon is el tudnak készíteni, otthoni körülmények között, otthoni eszközökkel, konzerves dobozból, lepedő, árnyékokkal, papírból.
A Mesebolt Bábszínház egykori tagjai, Takács Dániel és Lehőcz Zsuzsi most Debrecenben élnek és dolgoznak. Báb-stream-ház elnevezésű facebookos bejelentkezéseik során a színház élő varázsát igyekeznek megteremteni internetes felületen ennek minden szépségével és buktatóival. Előadásaik második legnagyobb nézői táborát Szombathely adja. Takács Dániel elárulta, hogy a nézők nemcsak virtuálisan, hanem bizonyos értelemben materiálisan is helyet foglalhatnak a nézőtéren. Mindenki küldhet egy fotót magáról és ezt kifüggesztik a bábszínházuk nézőterére és úgy játszanak, hogy amikor a képekre néznek, tudják, hogy azok az emberek valóban a kamerák mögött is látják őket.
Minden színház újabb és újabb formákat talál ki a működés kiszélesítésére, ezzel megtartva a nézők bizalmát és a társadalmi szerepvállalást, de még sokáig megválaszolatlanul maradnak olyan kérdések, mint hogy mernek-e majd színházba menni az emberek, lesz-e anyagi lehetőségük bérletet venni, mi lesz az elmaradt előadásokkal. Egyszóval a kiszámíthatatlanság még sokáig marad.
Fotó: Mesebolt Bábszínház Facebook-oldal
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.