A férjem magának okozta a halálos sérüléseket, állítja az emberöléssel vádolt 75 éves nő
Több órán keresztül dolgoztak a bűnügyi helyszínelők Náraiban, a Petőfi Sándor utcában. Tavaly július 14-én nem sokkal 9 óra után érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy holtan találták a házban a 81 éves mozgássérült férfit. A gyanú szerint 74 éves felesége bántalmazásaiba halhatott bele a férj. A házaspár veszekedéseiről mindenki tudott, volt, hogy rendőrt is hívtak.
Unger Hajnalka ügyész elmondta, a sértett halálának közvetlen oka az arcot, a fejet, a bal felső végtagot ért durva bántalmazás következtében elszenvedett sérülések kiváltotta trauma által elszenvedett sokk volt, így a bántalmazás és a halál között közvetlen ok-okozati összefüggés áll fenn.
Előkészítő ülésen ismertette az ügyész a részleteket. A vád szerint az évekkel korábban agyvérzés következtében félig lebénult, majd tavaly már ágyhoz kötött férjét felmosónyéllel és bottal is súlyosan bántalmazta, amibe belehalt. A vád: „Különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés büntettével”
Igen vagy nem? - tette fel a kérdést a bíró, a nő azonban tagadta a súlyos vádat.
Az az ügyészi indítvány, hogy a két bottal bántalmazta az elhunyt sértettet, legalább 32 alkalommal megütötte, ebből kb. 10 halálos ütés volt, és ebbe halt bele.
Az asszony szerint férje saját magának okozta a súlyos sérüléseket, ahogy mondta, esett-kelt. Mivel a nő nem ismerte be bűnösségét, így az ügy tárgyalással folytatódik. Fogva tartását addig indokoltnak tartotta a bíróság.
Rácz József, a Szombathelyi Törvényszék kollégiumvezető bírója kiemelte, az elsőfokú bírósági ügydöntő határozatának kihirdetéséig fenntartja. A törvényszék álláspontja szerint továbbra is fennáll a szökés-elrejtőzés veszélye, ahogy eddig is. 10 évtől 20 évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett ez a bűncselekmény, vagylagosan életfogytig tartó szabadságvesztéssel is.
A fogva tartás ellen a vádlott és ügyvédje fellebbezett, így arról a Győri Ítélőtábla dönt. A tárgyalást szeptember végén tartják, az első napon a vádlottat és 11 tanút, a második napon 4 szakértőt hallgatnak meg.
Fotó: Tánczos Mihály/112Press
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.