A vakcina előállítását az adminisztráció felgyorsításával lehet siettetni
Kis Zoltán elmondta, a vakcina előállítása rendkívül szigorú protokoll szerint történik, s időigényes az immunválasz és a kísérletben részt vevők felkutatása is. Az adminisztráció felgyorsítása alatt a virológus azt értette, hogy miután a kísérleti eredményeket beküldik a hatóságnak, az akár néhány nap vagy hét múlva engedélyezheti a kísérletek folytatását.
Hangsúlyozta, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és számos kutató is azon az állásponton van, nem valószínű, hogy az év vége, a jövő év eleje előtt sikerüljön kifejleszteni, engedélyeztetni és legyártani a védőoltást.
A virológus kitért arra, hogy kiemelt kérdés az esetleges mellékhatások felkutatása, ezért azokat, akik a már zajló kísérletekben részt vesznek, hosszú hónapokig figyelni fogják. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.