Április közepén nyithat az új Városligeti Bölcsőde
Mi is folyamatosan beszámoltunk arról, hol tart az új városligeti Bölcsőde építése. A beruházás 460 milliós TOP-forrásból és 200 millió forint önkormányzati önerőből valósul meg, a tervezői szerződést 2020. június 24-én írták alá, a kivitelezővel a vállalkozási szerződést pedig 2022. február 14-én. Megírtuk, hogy a 660 négyzetméteres a Városligeti Bölcsődében a kötelező elemeken kívül lesz sószoba, tornaszoba, 1000 négyzetméteres udvarrész, EU-szabványos játékokkal. Legutóbb pedig arról olvashattak, hogy még márciusban megérkeznek az eszközök, a bútorok és a berendezések, ezzel párhuzamosan pedig engedélyek is beszerzik. Akkor abban bíztak, hogy ezt követően még nyár előtt birtokba vehetik a kicsik az új Városligeti Bölcsődét.
Az előterjesztésből kiderül, hogy az új bölcsőde épületében kialakítottak 4 bölcsődei csoportszobát, ezekhez tartozó gyermekfürdőket, öltözőket, tálalókonyhát, iroda- és szociális helyiségeket, raktárhelyiségeket és a hozzájuk tartozó teraszokat, játszóudvart. A Városligeti Bölcsődébe beíratott gyermekek száma 48, az intézmény működéséhez 2023. évre 13 fő létszám-előirányzat biztosítása szükséges, amelyből 11 fő a szakdolgozói létszám, 2 fő a technikai létszámállomány. A bölcsőde 2023. évre vonatkozó, tervezett összes kiadása a személyi jellegű juttatásokkal és a működési költségekkel együtt mindösszesen bruttó 70 millió forint.
A Vas Vármegyei Kormányhivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztálya az új Városligeti Bölcsődére vonatkozó jogerős használatbavételi engedélyt 2023. február 17. napjával kiadta. A Szombathelyi Egyesített Bölcsődei Intézmény intézményvezetőjének nyilatkozata alapján az új bölcsőde várhatóan 2023. április 17. napjával kezdheti meg működését.
Ha rábólintanak a képviselők, akkor a tervezettnél korábban, április közepén benépesülhet az új bölcsőde.
Fotó: Szombathely MJV Facebook-oldala
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.