Autók, alkatrészek eladásával vert át hat sértettet a vádlott
Az egyik sértett megbízási szerződés alapján megbízta a vádlottat azzal, hogy Hollandiából hozzon be számára egy BMW 3000 CS típusú személygépkocsit és a szerződés megkötésekor előlegként átadott 8.000 euró (2.497.120 forint) készpénzt neki azzal a feltétellel, hogy a gépkocsit legkésőbb 2018. február 15-én leszállítja. A vádlott azonban a szerződésben foglalt kötelezettségének nem tett eleget, a személygépkocsit nem szállította le és az átadott előleget sem adta vissza a sértettnek, a pénz átvételét követően a sértett számára elérhetetlenné vált. A személygépkocsi – fenti megállapodásnak megfelelő – eladása a vádlottnak már eleve nem állt szándékában, a sértettet jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette, és ezzel neki 2.497.120 forint – meg nem térült – kárt okozott. Ezt követően egy cég – sértett - képviselője 2018. március 13-án Szombathelyen megbízta a vádlottat azzal, hogy Hollandiából hozzon be a cég részére egy Fiat Ducato típusú gépkocsit. A vádlott aznap előlegként átvett 1.000 euró (311.680 forint) készpénzt a sértetti képviselőtől azzal, hogy a gépkocsit legkésőbb 2018. március 15-én leszállítja. A vádlott azonban a sértetti képviselőt jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette, és ezzel a cégnek 311.680 forint – meg nem térült – kárt okozott.
A fentieken kívül a vádlott 2018 augusztusában egy internetes oldalon eladásra kínált egy Toyota RAV4 típusú személygépkocsit 18.000 euróért. A hirdetésre egy férfi jelentkezett, aki 2018. szeptember 1-jén 1.000.000 forint foglalót adott át a vádlottnak azzal, hogy a személygépkocsira vonatkozó adásvételi szerződést 2018. szeptember 7-én megkötik és a gépkocsit ezen a napon a sértettnek átadja. A vádlott azonban a megállapodásban foglalt kötelezettségének nem tett eleget, a sértettet jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette, és ezzel neki 1.000.000 forint – meg nem térült – kárt okozott.
Egy újabb sértett 2018 szeptemberében egy internetes oldalon hirdetést tett közzé, amelyben a Toyota C-HR típusú személygépkocsijához keresett alkatrészeket. A hirdetésre jelentkezett a vádlott, aki 2018. szeptember 22-én megállapodott a sértettel abban, hogy Olaszországból behoz számára alkatrésznek egy sérült, forgalomba nem helyezhető Toyota C-HR típusú személygépkocsit. A vádlott előlegként átvett 500 euró (161.710 forint) készpénzt a sértettől azzal, hogy a személygépkocsit legkésőbb 2018. szeptember 27-én a sértett részére leszállítja. A vádlott azonban a megállapodásban foglaltaknak nem tett eleget, a sértettet jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejtette, és ezzel neki 161.710 forint kárt okozott, amelyet a büntetőeljárás alatt megtérített. A további egy esetben pedig autóalkatrészeket nem szállított le a vádlott, amellyel 780.075 forint, – meg nem térült – kárt okozott a sértettnek.
A vádlott cselekményeit a korábbi, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztéseinek próbaideje alatt követte el.
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője 3 napot tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat bejelentésére.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.