Az ország első börtön bölcsijében járt a Mikulás
Mint írják, Nina, Anna, Rebeka, Olivér, Noel, Flóri, Levi, Zéti és Dani szerdán szép ruhában gyülekeztek a BöriBölcsi egyik csoportszobájában. A nagyszakállú beléptetéséről, biztonsági ellenőrzéséről nem tisztünk beszámolni, a lényeg az, hogy a manói egészen biztosan frissítették a címlistát, így szerencsére a Mikulás is tudta, hogy a szombathelyi börtönben nyílt egy bölcsőde, ahova Söptére menet feltétlenül be kell kopogtatnia. Jól is esett neki a rövid pihenő, hiszen – mint mondta -, nagyon elfáradt útközben. A Szafari csoport szobájában énekkel és terített asztallal – tejjel, sütinyalókával és grincskeksszel – várták a gyerekek és gondozóik.
A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet új intézménye a börtön munkatársainak bölcsődés korú gyermekeire vigyáz addig, amíg szüleik szolgálati feladataikat teljesítve az elítéltekre felügyelnek. A munkahelyi bölcsőde – amely a börtön területén épült fel - jelentős segítséget nyújt a büntetés-végrehajtás kisgyermekes dolgozóinak. Az épület felújítását többségében fogvatartotti munkáltatással végezte el a börtön. A közel egy évig tartó munkálatok során összesen 57 fogvatartott, több mint 23 ezer munkaórában dolgozott a szombathelyi börtön munkatársainak irányításával.
A közel 290 m2 alapterületű bölcsőde 4 csoportszobával, öltöző helyiséggel, mosdókkal, konyhákkal és egy 600 m2-es, modern kültéri játékokkal felszerelt udvarral rendelkezik. Az épület felújítását követően, az intézmény a kollégák példaértékű összefogásával még szebbé vált: a csoportszobákat modern, biztonságos bútorokkal és játékokkal rendezték be, de a falra festett mese-és állatfigurákat is az intézet egyik szakápolója készítette.
A „BöriBölcsi” összesen 32, három év alatti gyermek elhelyezését teszi lehetővé, akik 8-8 fős létszámban, összesen négy csoportszobában kapnak helyet. A gyermekekre 4 szakképzett gondozónő, 1 vezető gondozó és 4 dajka néni vigyáz, akik így már szintén a büntetés-végrehajtási intézet munkavállalói lettek. A bölcsőde maximálisan igazodik a dolgozók munkarendjéhez úgy, hogy a korán kezdők és a későn távozók gyermekeinek is biztosított legyen az elhelyezése. A „BöriBölcsi” hétköznapokon reggel 6 órától délután 18 óráig üzemel.
Fotó: Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.