Az osztrák templomokban a híveknek kötelezően szájmaszkot kell viselniük
"Új fejezet kezdődik" - jelentette ki Susanne Raab annak kapcsán, hogy május 15-től ismét tarthatnak szentmiséket, istentiszteleteket a hívők jelenlétében a templomokban. Leszögezte: lépéseket lehet tenni annak irányába, hogy az egyházi élet is visszatérjen a "normalitásokhoz". A tárcavezető ugyanakkor kifejtette, hogy a templomokban is óvintézkedéseket vezetnek be. Ennek értelmében a híveknek kötelezően szájmaszkot kell viselniük. Rendszeresen fertőtlenítik a sokak által használt helyeket, illetve a sokak által megérintett tárgyakat. A résztvevők számát pedig limitálják: a templomban húsz négyzetméteren csak egy ember tartózkodhat, a hívőknek legalább két méter távolságot kell tartaniuk egymástól - ez nem érinti a közös háztartásban élőket. Felhívta a figyelmet arra, hogy az istentiszteletek során egy zárt helyiségekben hosszabb időt töltenek együtt az emberek, ezért különösen ügyelni kell a rendelkezések betartására, így ezt ellenőrizni fogják - tette hozzá.
A miniszter asszony elismerően szólt az egyházak koronavírus idején végzett tevékenységéről. Arról is beszélt, hogy az egyházak kreativitásukról is tanúbizonyságot tettek azzal, hogy interneten, a televíziós csatornákon, illetve a rádióban közvetítették a szentmiséket, istentiszteleteket, és ezzel mintegy négymillió követőre találtak.
Christoph Schönborn arról beszélt, hogy bár a hívők ismét gyakorolhatják hitüket a templomokban, nagyon óvatosnak kell lenniük. Ismertette, hogy a különböző egyházak az elkövetkező napokban gondoskodnak az óvintézkedések betartásának feltételeiről. Hangsúlyozta: sok türelemre, megfontoltságra lesz szükség, amíg az egyházi élet visszatérhet a megszokott formába. A bíboros arról is szót ejtett, hogy az élet az elkövetkező időszakban sem lesz egyszerűbb, ezért a korábbinál nagyobb szolidaritásra, összetartásra lesz szükség - tette hozzá. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.