Az új székházban otthonra leltek a cserkészek
A cserkészindulóval, illetve zászlófelvonással vette kezdetét a cserkészház felszentelési ünnepsége pénteken. A központ már néhány napja megtelt fiatalokkal.
Szár Gyula Gergely, a Magyar Cserkészszövetség III. Kerületének elnöke elmondta, hogy egy nagyon értékes épület jött létre, ami a cserkészeknek vagy akár a partnerszervezeteiknek is lehetőséget biztosít. Így például már most tanulnak itt az evangélikus iskolából néhányan, zeneiskolai foglalkozások is lesznek. Rádióállomás működtetése, cserkészzenekari próba és néptáncoktatás is indul majd a házban a tervek szerint.
A cserkészek csatakiáltása után Menyes Gyula evangélikus lelkész, Bedekovics Péter református lelkipásztor és Székely János megyéspüspök áldotta meg az épületet.
Kövér László házelnök adományozó levelét idézte dr. Hende Csaba, a térség országgyűlési képviselője: a szombathelyi cserkészek megkapják azt a magyar zászlót, amely korábban az Országházat díszítette.
Hamza István, a cserkészek korábbi vezetője a ház történetére emlékeztetett: 1935-ben közadakozásból épült fel a cserkészek otthona, a második világháború után a szovjetek használták, majd a közelmúltig gyárépületként funkcionált. A felújítás érdekében dr. Puskás Tivadarhoz fordultak a cserkészek, a korábbi polgármester lelkesen az ügy mellé állt. A korábbi polgármester hozzátette, merész vállalkozásként azt találták mondani, hogy ebből cserkészházat kéne csinálni. A későbbiekben hosszú volt a történet, egy a lényeg, hogy mindenféle áskálódás, meg baj ellenére aztán sikerült összefogni és sikerült felépíteni.
Szombathely önkormányzata nevében dr. László Győző alpolgármester mondott köszöntőt. Kiemelte, a terület, ami egy ipari övezet volt korábban, folyamatosan megújul: vívóakadémia, asztaliteniszezők és most a cserkészek is otthonra lelnek itt, a másik oldalon pedig már lakóházak tarkítják. Remélik, folytatódik ez a folyamat, a cserkészeknek pedig a hagyományos köszöntésükkel “jó munkát!” kívánt.
Szombathelyen közel 240, a kerületben - azaz Győr-Moson-Sopron, Zala és Vas megyében - 730 cserkész tevékenykedik.
Fotó: Bonyhádi Zoltán/szombathely.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.